Eesti Pank järgmisel aastal majanduskasvu ei oota

2 min lugemist
  • Baastsenaariumi järgi kahaneb majandus tänavu 3,8% – vähem kui seni pakutud.
  • Kuid järgmisel aastalt ootab keskpank vaid 0,2-protsendilist kasvu.
  • Majanduse käekäik võib viirusepuhangust sõltuvalt oodatust järsult erineda.
Eesti Panga hoone Tallinnas FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Eile hommikul avalikustas Eesti Pank oma uuendatud majandusprognoosi. Hea uudis on see, et keskpanga peamine stsenaarium toob selleks aastaks tagasi­hoidlikuma majanduslanguse kui varem. Samas on halb uudis see, et majanduskasv taastub Eesti Panga hinnangul alles ülejärgmiseks aastaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eeldusel, et koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangud jäävad nii Eestis kui ka mujal vähem rangeks kui kevadel, kujuneb Eesti Panga värske majandusprognoosi järgi 2020. aasta majanduslanguseks 3,8 protsenti, mis on jupp maad optimistlikum kui näiteks rahandusministeeriumi oodatav 5,5-protsendine kukkumine.

Kuid tähelepanuväärne on seejuures asjaolu, et keskpanga hinnangul kasvaks järgmisel aastal majandus sel juhul 0,2 protsenti, kasvu kiirenemist 5,4 protsendini oleks oodata 2022. aastal. See on juba kõigi teiste prognoosijate arvutustest palju pessimistlikum. Seni on kõik oodanud 2021. aastalt mitte küll ­eriti kiiret, kuid siiski jõulist toibumist, rahandusministeeriumi baas­stsenaariumi järgi peaks sisemajanduse kogutoodang (SKT) suurenema 4,5 protsenti.

29.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto