N, 1.06.2023

Macron ühendab Valgevene kriisi lahendamise Venemaaga dialoogi edendamisega

Postimees
Facebook Twitter
Comments 2
Prantsusmaa president Emmanuel Macron lubas eilsel kohtumisel Valgevene opositsiooni presidendikandidaadi Svjatlana Tsihhanovskajaga aidata käima lükata kõnelused Valgevene kriisi lahendamiseks. 
Prantsusmaa president Emmanuel Macron lubas eilsel kohtumisel Valgevene opositsiooni presidendikandidaadi Svjatlana Tsihhanovskajaga aidata käima lükata kõnelused Valgevene kriisi lahendamiseks. Foto: SVIATLANA TSIKHANOUSKAYA HEADQUA/via REUTERS/SCANPIX

Prantsusmaa president Emmanuel Macron andis eilsel kohtumisel Valgevene opositsiooni presidendikandidaadi Svjatlana Tsihhanovskajaga lubaduse aidata käima lükata kõnelused Valgevene kriisi lahendamiseks ja poliitvangide vabastamiseks. Samal ajal kordas Macron varasemaid üleskutseid teha senisest tihedamat koostööd Venemaaga.

«Me kavatseme tegutseda,» ütles Macron 35 minutit kestnud kohtumise järel ajakirjanikele. «Me anname endast eurooplastena parima, et aidata ja vahendada, ning me naaseme Euroopa Julgeoleku‑ ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vahendustegevuse juurde, et edasi liikuda.»

Vaid paar päeva enne Tsihhanovskajaga kohtumist ütles Macron Prantsusmaa ajalehele Le Journal du Dimanche, et Valgevene presidendil Aljaksandr Lukašenkal on aeg ametist lahkuda. Eile avaldas ta lootust, et läbirääkimised Valgevene kriisi lahendamiseks algavad juba lähipäevadel või -nädalatel ning nende tulemusena vabastatakse Valgevene poliitvangid ja korraldatakse rahvusvaheliste vaatlejate juuresolekul vabad valimised.

«Kohtumisel on sümboolne tähendus, aga kas ka midagi enamat?» küsis Twitteris ajakirjanik Maryia Sadouskaya-Komlach. Ta heitis Euroopa Liidule ette, et seni pole Valgevene teemal jõutud sõnavõttudest kaugemale ega suudetud kokku leppida sanktsioonide kehtestamises Valgevenele. «Mis täpselt on Macroni roll?»

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles