Torino – Saatana linn?

Kuigi mõnede arvates on kuuldused Torino piirkonda vaevavatest sektidest liialdatud, tegutseb Piemonte maakonnas 20 eksortsismi teostavat preestrit.  FOTO: Marco Alpozzi/Zumapress.com/Scanpix

Torino, Põhja-Itaalias asuv nüüdisaegne ja jõukas linn, on Fiati, Juventuse ja kirjaniku-filmilavastaja Alessandro Baricco kodu. Kuid linna seostatakse ka saatana ja maagiaga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Turistidele korraldatakse tuure kummitusmajades, teismelised joonistavad seintele satanistlikke sümboleid, surnuaedadest võib avastada surnud kasse ja mõnikord leiab mõni häiritud isik vabanduse deemoniks muutuda. Saatana Uks, Kuradi Silmad ja Statuto väljak on vaid mõned Torino paigad, mida seostatakse kurja ja üleloomulikuga.

Kuid probleem kurjusega on olnud kõige pakilisem linna ümbritsevates piirkondades, eriti Torino ja Milano vahelisel alal.

Näiteks tappis 1998. aastal grupp noori, kes nimetasid end Saatana Elajateks, lähedalasuvas Varese linnas neli inimest julmade ja õudsete rituaalide käigus. 2017. aastal võeti aga Torino äärelinnas kinni rühmitus, kus 69-aastane endine õpetaja ja tema 74-aastane kaasosaline pidasid orjana 16-aastast tüdrukut.

Hiliseim näide pärineb selle aasta juulist, kui Torino politsei aitas Piemonte maakonnas Novaras lammutada Metsaliste-nimelise sekti, mida juhtis 77-aastane mees hüüdnimega Doktor. Sekt sundis oma liikmeid, nende seas alaealisi, seksiorjusesse, mis aitas sekti juhi sõnul siseneda «maagilisse, fantastilisse ja salajasse maailma».

29.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto