Sisukord
Kultuur
Tänane leht
30.09.2020
Eesti EELARVE 2021 ⟩ Kõik said eelarvest prääniku (2) Eesti lühiuudised Maakri piirkonda kerkib veel üks kõrghoone Poliitkultuur täna: solvatakse kolleege, sõpru ja liitlasi (30) Video ⟩ TTÜ teadur selgitab, miks ta Estonialt leitud ava laeva uppumise põhjuseks ei pea (76) Plahvatus Mustamäe korteris aitas avastada kanepikasvandust Hoone omanik lukustas Pärnu uue kunsti muuseumi uksed Kiire interneti viimine maakoju maksab tegelikult tuhandeid (11) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank järgmisel aastal majanduskasvu ei oota Ettevaatust, töötajad! Liikvel on puuktööandjad Otsus olemas: uus aasta toob pensionilisa Välismaa Macron ühendab Valgevene kriisi lahendamise Venemaaga dialoogi edendamisega (2) Välismaa lühiuudised Libasaavutustega kelkinud petis kerkis Rootsi kaitseväe ladvikusse (3) Torino – Saatana linn? (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Riiklik jõuluvanamäng (8) Jaano-Martin Ots: tõde on seal tormisel merel (7) Andres Herkel: meie esindusdemokraatiast (2) Lugejakiri: kuidas säilitada eesti kirjakeelt? (1) Toomas Alatalu: naised veavad revolutsiooni (1) Hannele Valkeeniemi: hargmaised eestlased – immigrandid või kahepaiksed? Erkki Bahovski: tramm nimega Demokraatia (1) Peeter Espak: antihumanismi pealetung (15) TERVISHOID ⟩ Katrin Rehemaa: seitse nahka meditsiini seljast (1) TERVISHOID ⟩ Anneli Kannus: õdede puuduses tervishoid laguneb (1) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: meedikute palgaleppe võti asub riigieelarves Kultuur Arvustus ⟩ Von Krahl lennutab luulelohet Vallalisest üksikust ülekaalulisest naisest hobidetektiiv, kellel on kassid See lihtne ja keeruline Olav Ehala Sport Kelly Sildaru enne hooaja algust: olen konkurentide peale kade, kuid ei tunne ebavõrdsust PM PARIISIS ⟩ Kuidas valmistus Kaia Kanepi tähtsaks lahinguks? (2) Spordi lühiuudised Euroopa tippkorvpall on kaotanud mitukümmend miljonit eurot Uus ralliklass soodustab sõitjate arengut ja lisab tšempionaatidele vürtsi Tartu ERMi ees laiuval kibuvitsaväljal tuleb kevadel jälle kaevamine (3) Reno Laidre: tartlased näitasid valmidust linna arengus kaasa rääkida Vahur Kollom: majandusvabadus kui sõnakõlks Läheb neljarajalise lõigu ehitamiseks Galerii ⟩ Varjupaika jõudis ühe omaniku 17 kasvatamata koera Tartu lühiuudised Kutsehariduskeskuse õpilased õmblevad kaitsemaske INTERVJUU ⟩ Kliinikumi uus juht Priit Perens süsti ega arste ei karda Limaste imalate maalide vaatajat võib tabada iiveldustunne Tartu kultuuriuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vallalisest üksikust ülekaalulisest naisest hobidetektiiv, kellel on kassid

3 min lugemist
Elly Griffiths FOTO: Promo FOTO: promo

Krimikirjanduse juures on mind alati köitnud detektiivide tegelaskujud ning viis, kuidas autor neid lugejale tutvustab. Romaanisarja avalugu on justkui tutvuse sõlmimine uue inimesega, kellest saab lugemise käigus kas hea tuttav, kelle tegemistele ka edaspidigi kaasa elada, või siis keegi, kellest enam midagi teada ei taha. Just nagu eluski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Elly Griffithsi loodud Ruth Galloway on kohtuarheoloogia õppejõud, kes elab peaaegu inimtühjas paigas Inglismaa idaosas Norforki maakonnas asuva Saltmarshi raba serval, ainsaks põlisnaabriks linnukaitseala vaht David. Ruth on 39-aastane, kannab suurust number 44 ja nimetab end vallaliseks üksikuks ülekaaluliseks naiseks, kellel on kassid. End lohvakatesse tumedatesse riietesse ja töösse peitnud «eklektilise» raamatumaitsega naine, kes ise ei märkagi, kui veetlev ta tegelikult on.

Krimilugu käivitub siis, kui doktor Galloway töökohta North Norforki ülikooli saabub peainspektor Harry Nelson. Ruthi kodu lähedalt Saltmarshi rabast on leitud lapse luud. Õige pea selgub, et säilmed pärinevad ligikaudu aastast 650 eKr. Kuid Nelsonit vaevab kümne aasta tagune, seni lahenduseta jäänud juhtum, kus kadus viieaastane Lucy.

Ootamatult kaob ka teine väike tüdruk, neljane Scarlet. Juhtumeid seovad Nelsonile adresseeritud kirjad, mis on täis tsitaate piiblist, Shakespeare’ilt, T. S. Eliotilt, aga ka skandinaavia ja kreeka mütoloogiast ning paganlusest ja arheoloogiast. «Arheoloogid on detektiivid,» oli kunagi öelnud Ruthi juhendaja, kuid kas ta ikka pidas silmas amatöördetektiivi mängimist?

Koos juhtumiga naasevad Ruthi ellu endine kallim ning kunagine juhendaja ja õppejõud, Norrast pärit arheoloog Erik. Oma osa põnevas loos on ka Ruthi kaunitarist sõbrannal, kirjanduseksperdil Shonal ning keemikust druiidil Cathbadil. Ühel või teisel moel on nad kõik olnud seotud kümme aastat tagasi toimunud ringpühamu väljakaevamistega.

29.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto