Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
01.10.2020
Eesti Püromaan püüdis süüdata Tallinna laulukaart (1) Randpere: Estonia huku uurimine tekitas tohutut umbusku (89) Eesti lühiuudised Nädala pärast võib haiglaravi vajada kümmekond inimest rohkem kui praegu (2) Riigi rahakülv jõuab igale põllule (1) Riigi programm ei pruugi seksuaalkurjategijat aidata (9) Tallinna kergliiklustee uus projekt päästab 150 puud mahavõtmisest Majandus Majanduse lühiuudised Valdav osa riigi tuleva aasta investeeringutest voolab betooni Tööstustoodangut tabas augustis jälle langus Valitsuse vähene abiraha nörritab turismifirmasid (4) Välismaa Venemaa pingutas suurõppusega muskleid (8) Välismaa lühiuudised Venemaa jaoks oli Kavkaz-2020 edukas Saksamaa paneb pidutsemisele piiri (5) Tšehhi ja Slovakkia valmistuvad uueks eriolukorraks (2) Trump veeres buldooserina teledebatist üle (14) Arvamus Juhtkiri ⟩ Seninägematu presidendidebatt (3) Aimar Altosaar: miks ma sallin ükskõikseid (7) Aivar Kokk: II pensionisammas on omandiõiguse paroodia (11) Tarmo Kruusimäe: millal lõppes vastupanu? (1) Mihkel Kunnus: riik ei saa seksuaalvähemusi aidata (17) Tarmo Pikner: meie rahvuslikud augud (4) Tiina Tambaum: vanaema telefoni otsas Kadri Vare: millal valmib eesti keeletehnoloogia? (1) JULGEOLEK ⟩ Kadri-Ann Lee: tõhus ennetustöö aitab jõuda vägivallaohvrini JULGEOLEK ⟩ Perevägivalda uuriti vaatamata koroonakriisile JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: naisepeksja, kelle eest sina sõtta lähed? Kultuur Arvustus ⟩ Päikese hullus ja neetud tsivilisatsioon (1) Kus on rock? Kus on post-? Vilde viimased triibulised Kõik peale hevi on täitsa mõttetu!? Sport Flora ja Eesti jalgpalli jaoks ajaloolise tulemuse ees seisab Horvaatia gigant Spordi lühiuudised Kanepi karjääri lõpp pole kaugel, aga millal saab tulevik selgeks? Sõõrumaa, Šmigun-Vähi ja teised valasid Kalevi staadionil higi Miks on jalgpalliklubidel raske «hädavareseid» maha müüa? Muutuste keerises Toyota rallitiim teeb veel ühe vangerduse Kas Raieste ja Baskonia suudavad koroona-aasta imet Euroliigas korrata? Maa Elu Hobune teeb väiketalus paljud tööd ära Sibul kasvas hästi, ent jäi töökäte puudusel põllule (3) Nädala mõte: liiga palju vaatenurki Arvo Aller: tagasilöögid on alles tulemas (1) Kas koroona tõmbab põllumajandustehnika messidele kriipsu peale? Ettevõtjad lahendavad probleeme, milleni riik ei jõua (1) Iseäralik lugu: sügislehtede värvid jäävad aasta-aastalt tuhmimaks Kleopatra ja Nofretete ilu saladus oli potidoktor Mida hakata peale roheliste tomatitega? Sügisel kärbi kevadel õitsvaid hekke ja põõsaid Popi ökotalus kasvavad maja taga maitse- ja ravimtaimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvo Aller: tagasilöögid on alles tulemas

3 min lugemist
Eelmine maaeluminister lubas, et õige pea hakkab riik toetama maalekolijaid kinnivara soetamisel. „Praegu selleks raha ei ole, küll aga on välja töötatud meede, mismoodi seda saaks kasutada,” tõdes ametis olev minister Arvo Aller. FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Kohtusime maaeluminister Arvo Alleriga inimesi maale elama kutsuva päeva avaüritusel ja uurisime, millal tulevad toetused maalekolijatele, mida on põllumeestel loota uuest riigieelarvest ja kas võõramaalastel on tulevikus kohta eestimaise toidu tootmises.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suur takistus maale kodu soetamisel on, et pangast ei saa maamaja ostuks laenu. Mulluse maale elama päeva eel räägiti, et kohe-kohe saavad maalekolijad Maaelu Edendamise Sihtasutuse vahendusel kinnisvara soetamiseks toetust.

Aasta tagasi räägiti sellest tõesti. Praegu selleks raha ei ole, küll aga on välja töötatud meede, mismoodi seda saaks kasutada. Tegutseme Maaelu Edendamise Sihtasutusega selle nimel, et kui raha tuleb, saaksime programmi kohe käivitada. Praegu käivad läbirääkimised ja loodame, et see võimalus tekib.

Milliseid võimalusi inimestele pakutakse?

Käendused pankadele, otsetoetuste andmine maapiirkonda tulijatele.

Kes saaksid seda kasutada?

Juba kohapeal maal olijad ja ka uued tulijad. Inimeste vanust pole me kuskile tingimuseks pannud, meile on oluline, et rahvas tuleks maale.

Kui kindel on, et selline riigi ­tugi tuleb?

30.09.2020 02.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto