Sisukord
Fookus
Tänane leht
01.10.2020
Eesti Püromaan püüdis süüdata Tallinna laulukaart (1) Randpere: Estonia huku uurimine tekitas tohutut umbusku (89) Eesti lühiuudised Nädala pärast võib haiglaravi vajada kümmekond inimest rohkem kui praegu (2) Riigi rahakülv jõuab igale põllule (1) Riigi programm ei pruugi seksuaalkurjategijat aidata (9) Tallinna kergliiklustee uus projekt päästab 150 puud mahavõtmisest Majandus Majanduse lühiuudised Valdav osa riigi tuleva aasta investeeringutest voolab betooni Tööstustoodangut tabas augustis jälle langus Valitsuse vähene abiraha nörritab turismifirmasid (4) Välismaa Venemaa pingutas suurõppusega muskleid (8) Välismaa lühiuudised Venemaa jaoks oli Kavkaz-2020 edukas Saksamaa paneb pidutsemisele piiri (5) Tšehhi ja Slovakkia valmistuvad uueks eriolukorraks (2) Trump veeres buldooserina teledebatist üle (14) Arvamus Juhtkiri ⟩ Seninägematu presidendidebatt (3) Aimar Altosaar: miks ma sallin ükskõikseid (7) Aivar Kokk: II pensionisammas on omandiõiguse paroodia (11) Tarmo Kruusimäe: millal lõppes vastupanu? (1) Mihkel Kunnus: riik ei saa seksuaalvähemusi aidata (17) Tarmo Pikner: meie rahvuslikud augud (4) Tiina Tambaum: vanaema telefoni otsas Kadri Vare: millal valmib eesti keeletehnoloogia? (1) JULGEOLEK ⟩ Kadri-Ann Lee: tõhus ennetustöö aitab jõuda vägivallaohvrini JULGEOLEK ⟩ Perevägivalda uuriti vaatamata koroonakriisile JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: naisepeksja, kelle eest sina sõtta lähed? Kultuur Arvustus ⟩ Päikese hullus ja neetud tsivilisatsioon (1) Kus on rock? Kus on post-? Vilde viimased triibulised Kõik peale hevi on täitsa mõttetu!? Sport Flora ja Eesti jalgpalli jaoks ajaloolise tulemuse ees seisab Horvaatia gigant Spordi lühiuudised Kanepi karjääri lõpp pole kaugel, aga millal saab tulevik selgeks? Sõõrumaa, Šmigun-Vähi ja teised valasid Kalevi staadionil higi Miks on jalgpalliklubidel raske «hädavareseid» maha müüa? Muutuste keerises Toyota rallitiim teeb veel ühe vangerduse Kas Raieste ja Baskonia suudavad koroona-aasta imet Euroliigas korrata? Maa Elu Hobune teeb väiketalus paljud tööd ära Sibul kasvas hästi, ent jäi töökäte puudusel põllule (3) Nädala mõte: liiga palju vaatenurki Arvo Aller: tagasilöögid on alles tulemas (1) Kas koroona tõmbab põllumajandustehnika messidele kriipsu peale? Ettevõtjad lahendavad probleeme, milleni riik ei jõua (1) Iseäralik lugu: sügislehtede värvid jäävad aasta-aastalt tuhmimaks Kleopatra ja Nofretete ilu saladus oli potidoktor Mida hakata peale roheliste tomatitega? Sügisel kärbi kevadel õitsvaid hekke ja põõsaid Popi ökotalus kasvavad maja taga maitse- ja ravimtaimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

JULGEOLEK ⟩ Kadri-Ann Lee: tõhus ennetustöö aitab jõuda vägivallaohvrini

4 min lugemist
  • Peresisese vägivallaga võitlemine on riigi proriteet.
  • Ennetus- ja tõkestamistegevustes ei saa toetuda turuloogikale.
  • Perevägivald ei ole peresisene asi ja sellesse tuleb sekkuda.
  • Siseministeerium loob häirenuputeenust perevägivalla ohvritele.
Siseministeeriumi nõunik Kadri-Ann Lee. FOTO: Siseministeerium

Pidev teavitustöö mõjutab inimeste suhtumist perevägivalda ja tänu sellele otsib järjest enam inimesi abi perevägivalla puhul, kirjutab siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Kadri-Ann Lee.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Perevägivald, ja seejuures eriti naistevastane vägivald, on jätkuvalt suur probleem ning seda esineb endiselt palju. Iga päev registreeritakse vähemalt kümme perevägivallakuritegu ja politseid teavitatakse keskmiselt 30 perevägivalla juhtumist päevas.

Sotsiaalsete probleemide keerukus, nagu seda on ka perevägivald, tuleneb seostest, mis põhinevad kujunenud väärtushinnangutel, traditsioonidel, keelel ja keskkonnal. On mõistetav soov näha arenguid, mis aitaksid mõista selle probleemi ulatust ühiskonnas. Perevägivalla ennetamise ja tõkestamise tegevuste tõhususe ning kasumlikkuse tõendamisel ei saa kasutada turuloogikale omaseid hindamisvahendeid ja analüüse. Küll aga mõõdame tegevuste kaudset mõju.

30.09.2020 02.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto