K, 5.10.2022

Tööstustoodangut tabas augustis jälle langus

Tööstustoodangut tabas augustis jälle langus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori hinnangul oli viieprotsendine tööstustoodangu langus küll väike pettumus, samas oli see praegust majanduskeskkonda arvestades suure­pärane tulemus.
SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori hinnangul oli viieprotsendine tööstustoodangu langus küll väike pettumus, samas oli see praegust majanduskeskkonda arvestades suure­pärane tulemus. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/

Kui jaemüük näitas augustiski juuliga võrdset neljaprotsendilist kasvu möödunud aasta sama kuuga võrreldes, siis teisel olulisel majandusharul, tööstusel, nii hästi ei läinud. Statistikaamet teatas eile, et tööstusettevõtted andsid augustis viis protsenti vähem toodangut kui eelmise aasta samas kuus.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul tootsid tööstuse suurima alaharu, töötleva tööstuse ettevõtted eelmise aasta augustiga võrreldes kuus protsenti vähem. «Täpselt sama palju vähenes toodangu maht ka juunis, kuid juuli oli koroonaaja positiivne erand, kus toodeti sarnaselt eelmise aastaga,» lisas Bunder.

Märksõnad
Tagasi üles