K, 7.12.2022

Nädala pärast võib haiglaravi vajada kümmekond inimest rohkem kui praegu

Loora-Elisabet Lomp
Nädala pärast võib haiglaravi vajada kümmekond inimest rohkem kui praegu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Kuna nakatumine on hakanud kasvama ka vanemate kui 50-aastaste vanuserühmas, võib eeldada, et suurenema hakkab ka haiglaravi vajavate inimeste arv.
Kuna nakatumine on hakanud kasvama ka vanemate kui 50-aastaste vanuserühmas, võib eeldada, et suurenema hakkab ka haiglaravi vajavate inimeste arv. Foto: Madis Veltman

Kui aprillikuus oli koroonaviiruse tõttu haiglaravil 153 inimest, mis oli ka kevadise perioodi tipp, siis eile vajas seoses koroonaviirusega haiglaravi 35 inimest, kellest üks on juhitaval hingamisel. Terviseameti sõnul on seni eeskätt noorte seas levinud viirus hakanud jõudsamalt levima ka üle 50-aastaste seas ja seetõttu on oodata haiglaravi vajavate inimeste arvu kasvu.

«Nakatumine kasvab nii alla kui ka üle 50-aastase vanuserühmas. Üle 50-aastaste nakatumine kasvab lähiajal,» sõnas Sepp.

«Mõnevõrra huvitav struktuur on olnud haigestumiste vanusega. Kui eelmisel nädalal oli enamik nakatumisi 30–40-aastaste seas, siis täna haigestuvad peamiselt kooliõpilased,» lausus terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Hanna Sepp.

Kuni 20-aastased moodustavad veidi üle kaheksa protsendi haigestunute üldarvust, inimesed vanuses 40–59 aastat 34,4 protsenti ning isikud vanuses üle 70 aasta 13,6 protsenti haigete üldarvust.

Eelmisel nädalal oli suurem osa haigestunutest vanuses 30–49 (34,8 protsenti) aastat ja kooliealisi lapsi oli 16,7 protsenti. Üle 50-aastaste haigestunute osakaal oli möödunud nädalal 34,8 protsenti. «Kuna nakatumine on hakanud kasvama ka vanemate kui 50-aastaste vanuserühmas, võib eeldada, et suurenema hakkab haiglaravi vajavate inimeste arv,» selgitati Postimehele terviseametist.

Märksõnad
Tagasi üles