Saksamaa paneb pidutsemisele piiri

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel FOTO: Hayoung Jeon/EPA/Scanpix

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel hoiatas eile uusi koroonavastase võitluse meetmeid välja kuulutades, et ilma kiire tegutsemiseta riskib riik kaotada kõik viimastel kuudel saavutatu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Reeglitest, korraldustest ja meetmetest pole kasu, kui inimesed neid omaks ei võta,» sõnas Merkel parlamendi ees. «Tahame tegutseda piirkondlikult, spetsiifiliselt ja eesmärgipäraselt, mitte lukustada kogu riiki uuesti – seda tuleb iga hinna eest vältida.»

Nii kehtestatakse Saksamaal uued piirangud nendes piirkondades, kus nakatunute arv on suurem. Näiteks paikades, kus viimase seitsme päeva jooksul on 100 000 elaniku kohta tuvastatud rohkem kui 35 nakatunut, võib avalikel pidudel osaleda kuni 50 inimest. Kui keskmine nakatunute arv ületab 50 piiri, lubatakse avalikele pidudele vaid 25 inimest, vahendas Der Spiegel.

Erapidude suhtes jäi ametlik reegel kehtestamata, aga valitsus soovitab rangelt koguneda mitte rohkem kui 25 inimesel.

Merkeli valitsus töötas uued meetmed välja koostöös 16 liidumaa peaministriga. Videokohtumisel lepiti kokku, et igale liidumaale jääb õigus otsustada, kas ja millised limiidid seatakse alkoholimüügile restoranides ja baarides. Samas jääb inimestele kohustus esitada toitlustuskohas oma isikuandmed. Kui inimene paneb kirja valeandmed, mida on ette tulnud, ootab teda nüüdsest 50-eurone trahv.

30.09.2020 02.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto