Sisukord
Välismaa
Tänane leht
01.10.2020
Eesti Püromaan püüdis süüdata Tallinna laulukaart (1) Randpere: Estonia huku uurimine tekitas tohutut umbusku (89) Eesti lühiuudised Nädala pärast võib haiglaravi vajada kümmekond inimest rohkem kui praegu (2) Riigi rahakülv jõuab igale põllule (1) Riigi programm ei pruugi seksuaalkurjategijat aidata (9) Tallinna kergliiklustee uus projekt päästab 150 puud mahavõtmisest Majandus Majanduse lühiuudised Valdav osa riigi tuleva aasta investeeringutest voolab betooni Tööstustoodangut tabas augustis jälle langus Valitsuse vähene abiraha nörritab turismifirmasid (4) Välismaa Venemaa pingutas suurõppusega muskleid (8) Välismaa lühiuudised Venemaa jaoks oli Kavkaz-2020 edukas Saksamaa paneb pidutsemisele piiri (5) Tšehhi ja Slovakkia valmistuvad uueks eriolukorraks (2) Trump veeres buldooserina teledebatist üle (14) Arvamus Juhtkiri ⟩ Seninägematu presidendidebatt (3) Aimar Altosaar: miks ma sallin ükskõikseid (7) Aivar Kokk: II pensionisammas on omandiõiguse paroodia (11) Tarmo Kruusimäe: millal lõppes vastupanu? (1) Mihkel Kunnus: riik ei saa seksuaalvähemusi aidata (17) Tarmo Pikner: meie rahvuslikud augud (4) Tiina Tambaum: vanaema telefoni otsas Kadri Vare: millal valmib eesti keeletehnoloogia? (1) JULGEOLEK ⟩ Kadri-Ann Lee: tõhus ennetustöö aitab jõuda vägivallaohvrini JULGEOLEK ⟩ Perevägivalda uuriti vaatamata koroonakriisile JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: naisepeksja, kelle eest sina sõtta lähed? Kultuur Arvustus ⟩ Päikese hullus ja neetud tsivilisatsioon (1) Kus on rock? Kus on post-? Vilde viimased triibulised Kõik peale hevi on täitsa mõttetu!? Sport Flora ja Eesti jalgpalli jaoks ajaloolise tulemuse ees seisab Horvaatia gigant Spordi lühiuudised Kanepi karjääri lõpp pole kaugel, aga millal saab tulevik selgeks? Sõõrumaa, Šmigun-Vähi ja teised valasid Kalevi staadionil higi Miks on jalgpalliklubidel raske «hädavareseid» maha müüa? Muutuste keerises Toyota rallitiim teeb veel ühe vangerduse Kas Raieste ja Baskonia suudavad koroona-aasta imet Euroliigas korrata? Maa Elu Hobune teeb väiketalus paljud tööd ära Sibul kasvas hästi, ent jäi töökäte puudusel põllule (3) Nädala mõte: liiga palju vaatenurki Arvo Aller: tagasilöögid on alles tulemas (1) Kas koroona tõmbab põllumajandustehnika messidele kriipsu peale? Ettevõtjad lahendavad probleeme, milleni riik ei jõua (1) Iseäralik lugu: sügislehtede värvid jäävad aasta-aastalt tuhmimaks Kleopatra ja Nofretete ilu saladus oli potidoktor Mida hakata peale roheliste tomatitega? Sügisel kärbi kevadel õitsvaid hekke ja põõsaid Popi ökotalus kasvavad maja taga maitse- ja ravimtaimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trump veeres buldooserina teledebatist üle

3 min lugemist
  • USA esimene presidendidebatt kujunes kaootiliseks kõnekooriks.
  • Donald Trump ründas nii oponent Joe Bidenit kui debati moderaatorit.
  • Järjekordselt ei suutnud Trump paremäärmuslasi hukka mõista.
  • Erinevalt varasemast ei pruugi sel aastal debatid väga valijate eelistusi muuta.
Donald Trumpi lausrünnaku all ei jäänud Joe Bidenil sageli muud üle kui kulmu kratsida ja pead vangutada.  FOTO: BRIAN SNYDER/REUTERS/Scanpix

Teledebatid on traditsiooniliselt üks Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste murdepunkte, kuna annavad valijatele võimaluse näha kandidaate reaalajas pingelises olukorras käitumas ja ilma ettevalmistatud tekstita oma seisukohti kaitsmas. Donald Trumpi ja Joe Bideni esimene debatt ei olnud midagi tavapärasele ligilähedastki.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eile öösel saatis BBC välja erakorralisteks sündmusteks mõeldud märguteate, kus küsiti: «Kes võitis segasest USA presidendidebatist?» Hommikul üritust järele vaadates tundus küsimus igati õigustatud.

Juba Trumpi esimese kõnevooru ajal tuli valanguna väiteid, mis panid faktikontrolli häirekellad helisema. Kuna aga USA presidendidebattide süsteem ei kasuta faktikontrolli formaati, jäi väidete ümberlükkamine Bideni õlule.

Nii kui Biden sõna võttis, oli selge, kuhu kogu õhtu tüürib. Trump üritas pidevalt oma oponendile ja moderaatorile vahele segada, pildudes solvanguid vasakule ja paremale. Kui 2016. aastal tundusid debatid Hillary Clintoniga õelad ja täis isiklikke rünnakuid, siis sel aastal paistab Trump olevat valinud täieliku eetri kontrollimise taktika.

Ühel hetkel kaotas Biden kannatuse ja nähvas: «Kas sa jääksid ometi vait, mees? See ei ole üldse presidendile kohane.» Moderaator Fox Newsi saatejuht Chris Wallace pidi korduvalt häält tõstma, et Trumpi kõnerongi katkestada.

Trump ei säästnud ka Wallace’it. Kui moderaator üritas presidendilt küsida, miks ta ei ole väljastanud oma tervishoiukava, et vabariiklastele pinnuks silmas olevat Affordable Care Acti asendada, salvas Trump: «Tuleb välja, et ma debateerin sinuga, mitte temaga, aga see on okei. Ma ei ole üllatunud.»

30.09.2020 02.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto