Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.10.2020
Eesti Kas vihakõne seadust tuleks karmimaks teha? Viis Eesti eurosaadikut on poolt, kaks vastu (61) Komisjoni järeldused: kohtud on tõhusad, kuid meediaturg kisub liiga üheülbaliseks POSTIMEHE METSASARI ⟩ Pelletiäri ja puidupõletamine kliimat ei päästa (8) Kaljulaid esitati OECD peadirektori kandidaadiks (5) Eesti lühiuudised Eesti on valmis kohe uurima Estonia vrakki sonari ja allveerobotiga (6) Nopri talu lüpsja lugu: töötad ja töötad, aga võlg peremehe ees kasvab (40) Majandus Kontserdikorraldajad taotlevad piletite käibemaksu langetamist Majanduse lühiuudised H&M kavatseb sulgeda sadu poode Vastuoluline firma tegi börsil puhta töö Krõpsuärimees: kõige raskem on müüa Eesti turule! (7) Välismaa Kindral Cavoli: õppustega tuleb jätkata Välismaa lühiuudised Miks Venemaa ei tohi Armeeniat reeta? (15) Arvamus Juhtkiri: biomass ei päästa kliimat (11) Erkki Koort: Rootsi allveelaev? Lubage kahelda (7) Toomas Jürgenstein: abielureferendumi usulised dilemmad (25) Lugejakiri: kas sõjaline võimsus või arukus? (6) Riina Solman: konkurss professor Aino Järvesoo auhinnale Andres Herkel: Karabahhi sõda ei lõpe (9) Riina Sikkut: valitsus ei mõista rohepöörde vajalikkust (5) KESKKOND ⟩ Kristina Kull: puuriloomade piin tuleb lõpetada (19) KESKKOND ⟩ Rein Kuresoo: karusloomakasvatuse õudne lõpp või lõputu õudus KESKKOND ⟩ Mati Sepp: looduslik karusnahk väärib kandmist (1) Kultuur Muusikapreemia laureaadid: üks läks maale, teine vaatas taevasse Koomikast ja korrektsusest kaheperepidamises Telesarja arvustus ⟩ Telesarja arvustus: alatu spioon ja õilis luuraja Kultuuri lühiuudised Telesarja arvustus ⟩ Jaburus trumpab üle rõlguse (1) Sport Kontaveit sammub Kanepi jälgedes – kas lõpuni välja? (1) Spordi lühiuudised Rally Estonia sai positiivse sõnumi, kuid veel on vara hõisata Mäkinen võttis üles vana teema: siis oleksid kõik võrdsed Henn rõõmustas, et Flora suutis ära kasutada Dinamo nõrkusehetki Blogi ⟩ Palju elevust tekitanud Flora langes väärikalt Kerr Kriisaga Kaunases maid jaganud eakaaslane tõusis ootamatult Žalgirise kangelaseks Tartu Raimond Tamm: uus kliimakava puudutab meid kõiki (1) Kes on maailma vanim eestlane või miks on see fakt kulda väärt? Särtsuratas tegi supilinlase nime all Annelinnas fantoomsõite Motoshow’l näeb Ferrarisid ja ka põllumasinaid Tartu lühiuudised Kiirustavad vanemad panevad lapsi ohtu (1) Kiirtoidukohtade avamine takerdus paberimajandusse Maailma kõige vanem eestlane Illa Toompuu: ära kohku, kui haavata saad (1) Tartu korvpallimeeskond võttis vanalt rivaalilt vastu kaotuse ja head õppetunnid Tartu spordi lühiuudised REEDENE RÕÕM ⟩ Vigastus röövis Tammeka värvavahi Karl Johan Pechteri ilusa hooaja lõpu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: Rootsi allveelaev? Lubage kahelda

2 min lugemist
Fookuse Julgeoleku toimetaja Erkki Koort. FOTO: Konstantin Sednev

Parvlaeva Estonia uppumise päeval, 26 aastat pärast traagilist sündmust, paisati avalikkuse ette laevahuku uus teooria, koos uue dokumentaalsarjaga. Ajastamine on alati oluline, aga samavõrd oluline on taktitunne.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Uued väidetavalt ilmnenud asjaolud rebisid lahti vanad haavad ja andsid alust järgnevateks spekulatsioonideks. Nähtavasti on väga vähesed sarjad saanud nautida sellist turundust. Me kõik tegeleme selle reklaamiga.

Koroonakriisi alguses ringles meem, et kõik varasemad politoloogid on järsku muutunud viroloogideks ja epidemioloogideks. 28.09.2020 muutusid paljud meist laevaehitusinsenerideks ja merendusspetsialistideks. Juristid räägivad soojas toas allveelaeva pinnaletõusust tormisel merel möödaminnes, justkui oleks see üks väike käesirutus laual lebava karistusseadustiku kommenteeritud väljaande järele.

Mina ei ole merendusspetsialist ega ka laevaehitusinsener. Ma ei tea, miks see traagiline sündmus 1994. aastal toimus. Kindlasti on selles loos vastamata küsimusi ja lahtiseid otsi. Loomulikult on õigus küsida, kuidas ja miks selline katastroof võimalikuks sai. Pole kahtlustki, et ka järgneva kümne aasta jooksul tuleb veelgi uusi asjaolusid, uusi teooriaid.

Ma mõistan täielikult huvi Estonia katastroofi vastu, aga ma ei mõista meie hüpet faktideta toetamata ja osalt kontrollimatu teooria järele. Kas on tõesti esitatud mingeid uusi ja kontrollitavaid tõendeid? Pigem mitte.

01.10.2020 03.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto