Sisukord
Majandus
Tänane leht
02.10.2020
Eesti Kas vihakõne seadust tuleks karmimaks teha? Viis Eesti eurosaadikut on poolt, kaks vastu (61) Komisjoni järeldused: kohtud on tõhusad, kuid meediaturg kisub liiga üheülbaliseks POSTIMEHE METSASARI ⟩ Pelletiäri ja puidupõletamine kliimat ei päästa (8) Kaljulaid esitati OECD peadirektori kandidaadiks (5) Eesti lühiuudised Eesti on valmis kohe uurima Estonia vrakki sonari ja allveerobotiga (6) Nopri talu lüpsja lugu: töötad ja töötad, aga võlg peremehe ees kasvab (40) Majandus Kontserdikorraldajad taotlevad piletite käibemaksu langetamist Majanduse lühiuudised H&M kavatseb sulgeda sadu poode Vastuoluline firma tegi börsil puhta töö Krõpsuärimees: kõige raskem on müüa Eesti turule! (7) Välismaa Kindral Cavoli: õppustega tuleb jätkata Välismaa lühiuudised Miks Venemaa ei tohi Armeeniat reeta? (15) Arvamus Juhtkiri: biomass ei päästa kliimat (11) Erkki Koort: Rootsi allveelaev? Lubage kahelda (7) Toomas Jürgenstein: abielureferendumi usulised dilemmad (25) Lugejakiri: kas sõjaline võimsus või arukus? (6) Riina Solman: konkurss professor Aino Järvesoo auhinnale Andres Herkel: Karabahhi sõda ei lõpe (9) Riina Sikkut: valitsus ei mõista rohepöörde vajalikkust (5) KESKKOND ⟩ Kristina Kull: puuriloomade piin tuleb lõpetada (16) KESKKOND ⟩ Rein Kuresoo: karusloomakasvatuse õudne lõpp või lõputu õudus KESKKOND ⟩ Mati Sepp: looduslik karusnahk väärib kandmist (1) Kultuur Muusikapreemia laureaadid: üks läks maale, teine vaatas taevasse Koomikast ja korrektsusest kaheperepidamises Telesarja arvustus ⟩ Telesarja arvustus: alatu spioon ja õilis luuraja Kultuuri lühiuudised Telesarja arvustus ⟩ Jaburus trumpab üle rõlguse (1) Sport Kontaveit sammub Kanepi jälgedes – kas lõpuni välja? (1) Spordi lühiuudised Rally Estonia sai positiivse sõnumi, kuid veel on vara hõisata Mäkinen võttis üles vana teema: siis oleksid kõik võrdsed Henn rõõmustas, et Flora suutis ära kasutada Dinamo nõrkusehetki Blogi ⟩ Palju elevust tekitanud Flora langes väärikalt Kerr Kriisaga Kaunases maid jaganud eakaaslane tõusis ootamatult Žalgirise kangelaseks Tartu Raimond Tamm: uus kliimakava puudutab meid kõiki (1) Kes on maailma vanim eestlane või miks on see fakt kulda väärt? Särtsuratas tegi supilinlase nime all Annelinnas fantoomsõite Motoshow’l näeb Ferrarisid ja ka põllumasinaid Tartu lühiuudised Kiirustavad vanemad panevad lapsi ohtu (1) Kiirtoidukohtade avamine takerdus paberimajandusse Maailma kõige vanem eestlane Illa Toompuu: ära kohku, kui haavata saad (1) Tartu korvpallimeeskond võttis vanalt rivaalilt vastu kaotuse ja head õppetunnid Tartu spordi lühiuudised REEDENE RÕÕM ⟩ Vigastus röövis Tammeka värvavahi Karl Johan Pechteri ilusa hooaja lõpu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kontserdikorraldajad taotlevad piletite käibemaksu langetamist

2 min lugemist
  • Käibemaksumäära alandamine võib mõjuda riigieelarvele hoopis soodsalt.
  • Ed Sheerani kontsert toimus Lätis suuresti maksukeskkonna pärast.
  • Kontserdid on äärmiselt tähtis sissetulekuallikas kohalikele muusikutele.
Mullu Tartus toimunud Metallica kontserdi 60 000 külastaja seas oli 25 000 välisturisti, kuid ülejäänutest valdav osa olid siseturistid, kes tõid linna korraliku hulga raha. FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Muusika esindusorganisatsioonid esitasid septembris valitsusele ja riigikogule taotluse, et kontserdipiletite käibemaksu võiks langetada üheksale protsendile.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kontserdikorraldajad leiavad muuhulgas, et käibemaksumäära alandamine võib mõjuda riigieelarvele hoopis soodsalt. Kuna Lätis on kontserdipiletite käibemaksu määr null ja Soomes kümme protsenti, siis innustaks selle langetamine Eestis korraldama kontserte, mis muidu ehk maksukaalutlustel mujale on läinud.

Maailma suurima kontserdikorraldaja siinse esinduse Live Nation Estonia OÜ juhatuse liige Mart Eensalu tõi näiteks mulluse Ed Sheerani kontserdi Riias, kuhu müüdi Eestis peaaegu sama palju pileteid kui Lätis, mis näitab viitavat, et kontserdi sihtpublik oleks pigem siin. «Ma arvan, et see kontsert toimus Lätis suuresti maksukeskkonna pärast,» ütles Eensalu. «Meie viisime oma raha sinna, mitte nemad ei toonud oma raha siia.»

01.10.2020 03.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto