Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.10.2020
Eesti GRAAFIKUD ⟩ Koroonaviiruse näitajaid ei saa kevadistega võrrelda (4) Eesti lühiuudised Perevägivalda kannatanud lapsed ei saa õigel ajal abi (2) Ajalooline hetk: haridustöötaja elutööpreemia anti välja kolmele laureaadile Soosaarele taasavatakse Esplanaadi 10 uksed Laevainsenerid ei taha Estonia-debatis osaleda (2) Riigifirmade erastamine – palju juttu, vähe villa Majandus Eesti puidufirma andis endise juhi kopeerimise eest kohtusse Majanduse lühiuudised LVMH otsib põhjusi loobuda juveelilegendi ülevõtmisest Välismaa Koroonapuhang Valges Majas võib mõjutada valitsuse tööd Hiina lubab jõuda kliimaneutraalseks (5) INTERVJUU ⟩ Portugal vaeb NATO pataljoni tulemist (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Varjatud pisarad (1) Olesja Lagašina: venelastele on diskrimineeriv retoorika igapäevane reaalsus (10) Mario Kadastik: maskist on abi (2) Lugejakiri: kui elekter saab otsa (3) Anneli Aab: jah, autoril on õigused Krister Kivi: mõni sõna koroonakarantiinist (11) Sergei Metlev: lödipaganlus ja demokraatia (2) Jürgen Ligi: riigi joogikaart ’21 (12) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Amar Annus: miks me ka tänapäeval nõidususuta läbi ei saa? (5) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: süü vältimatus ja hingetuse presumptsioon (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Bruno Mölder: nõiduse ja vaimu tajumise üllatav seos (2) Fookus HARIDUS JA TEADUS ⟩ Amar Annus: miks me ka tänapäeval nõidususuta läbi ei saa? (5) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: süü vältimatus ja hingetuse presumptsioon (2) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Bruno Mölder: nõiduse ja vaimu tajumise üllatav seos (2) Kultuur Sina ei pea mitte emaks saama! (25) Kultuuri lühiuudised Hüvasti, hüpoteetiline kass Sport Sander Raieste sai Euroliiga debüütmängus võidu Reali üle Vipsi hästi alanud nädalavahetus lõppes tehnikaprobleemidega Ken Torn säilitas kaine pea ega võtnud Portugalis arutuid riske Oliver Venno krooniti Katari meistriks Tartu Remonti lootnud koolimajad peavad veel ootama Jaan Toots: Tartu tõhusaim arengumootor on linnahall koos perekeskusega (4) Jan Lätt: kas helikopterirahaga saame headele ideedele pihta? Uuendatud Vanemuise tänav vajab ikka veel kohendamist Tartu linnamaratonil läks napilt enne finišit rebimiseks Tartu lühiuudised Kolm kilomeetrit Annelinna kõnniteid saavad tänavu uue katte Päästeamet soovitab luua kodus varud ERMis käib suvest suveni tekstiilide pildistamine Tartlased avaldasid referendumi vastu meelt Eestit tabas Tarbeklaasi vaimustus, mõne vaasi eest käivad kogujad välja sadu eurosid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: riigi joogikaart ’21

5 min lugemist
  • Valitsus pole ülekulu pädevalt põhjendanud
  • Maksumaksjal tuleb see nali pärast tasuda
  • Valitusjuhtide jutt meenutas parteipleenumit
Jürgen Ligi FOTO: Sander Ilvest

Eelmisel nädalal tutvustatud riigieelarve eelnõu kommenteerib endine rahandusminister Jürgen Ligi (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaks asja, mida valitsus järgmisest eelarvest on rääkinud, on olnud korraga head ja tõsi. Esiteks poetas rahandusminister, et ka opositsioon ei eita praegu laenamist, olles teisi seni ainult barbaarses kärpimises süüdistanud. Teiseks mainis peaminister, et see kriis erineb eelmisest. Mida ta täpselt mõtles, küll ei selgunud, aga seni pole kumbki mees jätnud sõitlemata, et masu tulnuks ravida samasuguste retseptide järgi kui koroonakriisi, kuigi majanduse sümptomid neisse sattudes olid suuresti vastupidised.

Ülejäänu, mida oleme kõnedes ja pressikonverentsidel kuulnud, on ainult hea, kuid enamasti mitte tõsi. Sest kokkuvõtvalt, see pole eelarve, mis seljataks koroona, nagu väidetakse, see ei sisalda suurt osa valitsuse esile tõstetud kuludest ega ole adekvaatne majandustsükli suhtes.

03.10.2020 06.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto