Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sander Raieste (rohelises) nopib palli Reali snaipri Jaycee Carrolli nina eest.
Sander Raieste (rohelises) nopib palli Reali snaipri Jaycee Carrolli nina eest. Foto: David Aguilar/EPA/Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Sander Raieste Euroliiga debüüt lõppes parimal võimalikul moel, tema koduklubi Vitoria Baskonia alustas kodusaalis hooaega 76:63 võiduga kahe aasta eest esikoha noppinud Madridi Reali üle.

Traditsiooniliselt algviisikusse kuulunud Raieste sai mänguaega 10 minutit ja 41 sekundit. Isiklikku skoori ta ei avanud, üks sooritatud pealevise läks mööda, plusspoolele kanti kolm lauapalli. Ent skoorimine polegi praegu tema ülesanne.

Baskonia jäi pärast 33:29 võidetud esimest poolaega küll kolmandal veerandil korra tagaajaja ossa, kuid siis algas mängujuht Pierriá​ Henry sõu. Ta mängis üle Argentina koondislastest vastased Facundo Campazzo ja Nicolas Laprovittola ning panustas võitu 23 punkti ja kuus korvisöötu. Alec Peters toetas 18, Luca Vildoza ja Rokas Giedraitis 12 punktiga.