Sisukord
Fookus
Tänane leht
06.10.2020
Eesti Turismifirmad ootavad reisileevendusi (6) Kaljulaid pakub OECD-le raskel ajal Eesti kogemust (13) «Võtsin tunni ajal amfetamiini välja ja tegin kõigi ees triipu» (1) Eesti lühiuudised Lasnamäele rajatakse Tondiraba hiigelpark (1) Külamehed võtsid labidad kätte ja hankisid kiire interneti (20) Pilk taevasse: öötaevas särab aastakümnete vägevaim vaade Marsile Majandus Majanduse lühiuudised Graafik ⟩ Euroopa Keskpank kaalub, milline peaks olema hinnatõus Kodus töötamine viis tee hinna lakke USA kuulsuste mänedžer jäi Eesti krüptofirmaga jänni Välismaa Välismaa lühiuudised Insta 10 ⟩ Klantspildiäpp Instagram kasvab aktivistide kantsiks «Raske oleks leida midagi, mis oleks nii paljude inimeste elusid paremaks teinud» Arvamus Juhtkiri ⟩ Lennujuhist minister (2) Marek Strandberg: et elektriautogambiit oleks täiuslik, vajame maksuohverdust (6) Julia Laffranque: Estonia hukk ja õigus tõele (33) Lugejakiri: põhjendamatu koroonahirm (1) Jaak Jõerüüt: mida teha Valgevenega, koroonahirmuga ja eesti keelega? (18) Ivari Ilja: kas Eesti saab endale kunagi ooperiteatri? (2) Svetlana Skrebneva: põlevkivitööstus vajab uut hingamist REGIONAALARENG ⟩ Kaja Sõstra ja Eveli Voolens: kaugtöö tegemine on aina kasvav trend (2) Andi Hektor: üks protsent käes. Kuidas edasi? (2) REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: teie teenistuses, kodust ja kaugelt REGIONAALARENG ⟩ Jaanus Mark: kui lähedal on kaugtöö? Kultuur Kummardus Georg Otsale Kultuur lühidalt Semperi ja Ojasoo tööd tunnustati Austrias Arvustus ⟩ Naeruvääristatud vanadusnõtrus (3) Arvustus ⟩ Meil alkohol aitab elada, võita! (1) Sport Postimehe pingerida ⟩ Millistelt lähtekohtadelt stardivad Eesti korvpalliklubid? Spordi lühiuudised Vlasi Sinjavski: euromängult on hea koondisse tulla Latvala tunnistas, et tema suur karjäär on ilmselt läbi Tervis Tervise lühiuudised Kirurg räägib, millised traumajuhtumid põhjustavad Eestis enim surmasid Teadus «Raske oleks leida midagi, mis oleks nii paljude inimeste elusid paremaks teinud» Meelelahutus Koomiks Sudoku

REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: teie teenistuses, kodust ja kaugelt

2 min lugemist
  • Kodus töötamine sobib eestlastele kui loomu poolest introvertidele.
  • Keskkonnavahetus pakub lisaks mõnusatele töötingimustele uut elukvaliteeti.
  • Tööliikuvuse aja ärajäämine väljendub ka rahaliselt ja süsinikujalajäljes.
Fookuse Regionaalarengu toimetaja Antti Roose. FOTO: Mihkel Maripuu

Kaugtöö peaks olema regionaalpoliitika järgmine samm, muutmaks Eesti asustust, liikuvust ja eelkõige elu tasakaalukamaks, kirjutab Fookuse toimetaja Antti Roose.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kodustöötamine võiks meile, loomult introvertidele sobida. Paljud teadvustasid alles nüüd, 2020. aasta kevadel, kui tüütu, aja- ja energiakulukas on igapäevane tööle pendeldamine, millised reeglid ja tavad kammitsevad meid kontoris, millist ebamugavust tekitavad avatud ja ülerahvastatud kontorid. Nii võibki juhtuda, et muidu tubli töötaja alistub oludele ning muutub tööjõuks. Nagu 8. klassi füüsikas, kui töö on positiivne, siis teeb jõud tööd. Kui töö on negatiivne, siis tehakse tööd jõu vastu. Viimasel juhul on võimalik tööaega sisustada näiteks kontoriklatšiga kohvinurgas ja palga teenib välja tagumikutund.

05.10.2020 07.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto