Sisukord
Kultuur
Tänane leht
06.10.2020
Eesti Turismifirmad ootavad reisileevendusi (6) Kaljulaid pakub OECD-le raskel ajal Eesti kogemust (13) «Võtsin tunni ajal amfetamiini välja ja tegin kõigi ees triipu» (1) Eesti lühiuudised Lasnamäele rajatakse Tondiraba hiigelpark (1) Külamehed võtsid labidad kätte ja hankisid kiire interneti (20) Pilk taevasse: öötaevas särab aastakümnete vägevaim vaade Marsile Majandus Majanduse lühiuudised Graafik ⟩ Euroopa Keskpank kaalub, milline peaks olema hinnatõus Kodus töötamine viis tee hinna lakke USA kuulsuste mänedžer jäi Eesti krüptofirmaga jänni Välismaa Välismaa lühiuudised Insta 10 ⟩ Klantspildiäpp Instagram kasvab aktivistide kantsiks «Raske oleks leida midagi, mis oleks nii paljude inimeste elusid paremaks teinud» Arvamus Juhtkiri ⟩ Lennujuhist minister (2) Marek Strandberg: et elektriautogambiit oleks täiuslik, vajame maksuohverdust (6) Julia Laffranque: Estonia hukk ja õigus tõele (33) Lugejakiri: põhjendamatu koroonahirm (1) Jaak Jõerüüt: mida teha Valgevenega, koroonahirmuga ja eesti keelega? (18) Ivari Ilja: kas Eesti saab endale kunagi ooperiteatri? (2) Svetlana Skrebneva: põlevkivitööstus vajab uut hingamist REGIONAALARENG ⟩ Kaja Sõstra ja Eveli Voolens: kaugtöö tegemine on aina kasvav trend (2) Andi Hektor: üks protsent käes. Kuidas edasi? (2) REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: teie teenistuses, kodust ja kaugelt REGIONAALARENG ⟩ Jaanus Mark: kui lähedal on kaugtöö? Kultuur Kummardus Georg Otsale Kultuur lühidalt Semperi ja Ojasoo tööd tunnustati Austrias Arvustus ⟩ Naeruvääristatud vanadusnõtrus (3) Arvustus ⟩ Meil alkohol aitab elada, võita! (1) Sport Postimehe pingerida ⟩ Millistelt lähtekohtadelt stardivad Eesti korvpalliklubid? Spordi lühiuudised Vlasi Sinjavski: euromängult on hea koondisse tulla Latvala tunnistas, et tema suur karjäär on ilmselt läbi Tervis Tervise lühiuudised Kirurg räägib, millised traumajuhtumid põhjustavad Eestis enim surmasid Teadus «Raske oleks leida midagi, mis oleks nii paljude inimeste elusid paremaks teinud» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvustus ⟩ Meil alkohol aitab elada, võita!

3 min lugemist
Skål, Martin (Mads Mikkelsen). Meil alkohol aitab elada, võita! FOTO: Filmikaader

Neli sõpra, ühesugustes hallides pintsakutes gümnaasiumiõpetajat, kelle elu triivib allamäge, keskea mugava tuimuse ja toasusside kursil, avastavad obskuurse Norra filosoofi Finn Skårderudi tõdemuse: inimesel on kaasasündinud alkoholidefitsiit, aga seda viga saab medikamentoosselt parandada! Nii otsustavad mehed saavutada seisundi, kus vere alkoholisisaldus oleks pidevalt 0,5 promilli.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lehel alkoinfo.ee kirjeldatakse selle kaliibri joovet niimoodi: «Tunned soojust ja lõdvestust. Sinu käitumine võib olla liialdatud – räägid julgemalt, kiiremini ja valjema häälega kui muidu. Emotsioonid on võimendunud – hea tuju muutub veel paremaks ja negatiivsed emotsioonid veel negatiivsemaks. Võid tunda kerget eufooriat. Mõtlemisvõime ja mälu võivad olla kergelt häiritud, muutes sind ettevaatamatuks.» Selle seisundi saavutamiseks piisab paarist klaasist veinist.

Ravi annab imelisi tulemusi, mida lavastaja näitab eeskätt ajalooõpetaja Martini (Mads Mikkelsen) anamneesi abil. Tuimast nässakast, kelle õpetajavõimetes kahtlevad sügavalt nii tema õpilased kui ka lapsevanemate nõukogu, saab korraga sotsiaalselt särav, vaimukusi pilduv ja kuulajate mõttelendu tiivustav pedagoog. Samasugune edu saadab tema kaaslasigi: psühholoogia, muusikalise ja kehalise kasvatuse õppejõude. Ka siinkirjutaja mäletab, et parim õpetaja, kes tal elus on olnud, oli tundi andes sageli kerges vines.

05.10.2020 07.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto