Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.10.2020
Eesti Turismifirmad ootavad reisileevendusi (6) Kaljulaid pakub OECD-le raskel ajal Eesti kogemust (13) «Võtsin tunni ajal amfetamiini välja ja tegin kõigi ees triipu» (1) Eesti lühiuudised Lasnamäele rajatakse Tondiraba hiigelpark (1) Külamehed võtsid labidad kätte ja hankisid kiire interneti (20) Pilk taevasse: öötaevas särab aastakümnete vägevaim vaade Marsile Majandus Majanduse lühiuudised Graafik ⟩ Euroopa Keskpank kaalub, milline peaks olema hinnatõus Kodus töötamine viis tee hinna lakke USA kuulsuste mänedžer jäi Eesti krüptofirmaga jänni Välismaa Välismaa lühiuudised Insta 10 ⟩ Klantspildiäpp Instagram kasvab aktivistide kantsiks «Raske oleks leida midagi, mis oleks nii paljude inimeste elusid paremaks teinud» Arvamus Juhtkiri ⟩ Lennujuhist minister (2) Marek Strandberg: et elektriautogambiit oleks täiuslik, vajame maksuohverdust (6) Julia Laffranque: Estonia hukk ja õigus tõele (33) Lugejakiri: põhjendamatu koroonahirm (1) Jaak Jõerüüt: mida teha Valgevenega, koroonahirmuga ja eesti keelega? (18) Ivari Ilja: kas Eesti saab endale kunagi ooperiteatri? (2) Svetlana Skrebneva: põlevkivitööstus vajab uut hingamist REGIONAALARENG ⟩ Kaja Sõstra ja Eveli Voolens: kaugtöö tegemine on aina kasvav trend (2) Andi Hektor: üks protsent käes. Kuidas edasi? (2) REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: teie teenistuses, kodust ja kaugelt REGIONAALARENG ⟩ Jaanus Mark: kui lähedal on kaugtöö? Kultuur Kummardus Georg Otsale Kultuur lühidalt Semperi ja Ojasoo tööd tunnustati Austrias Arvustus ⟩ Naeruvääristatud vanadusnõtrus (3) Arvustus ⟩ Meil alkohol aitab elada, võita! (1) Sport Postimehe pingerida ⟩ Millistelt lähtekohtadelt stardivad Eesti korvpalliklubid? Spordi lühiuudised Vlasi Sinjavski: euromängult on hea koondisse tulla Latvala tunnistas, et tema suur karjäär on ilmselt läbi Tervis Tervise lühiuudised Kirurg räägib, millised traumajuhtumid põhjustavad Eestis enim surmasid Teadus «Raske oleks leida midagi, mis oleks nii paljude inimeste elusid paremaks teinud» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Külamehed võtsid labidad kätte ja hankisid kiire interneti

5 min lugemist
  • Tegutsema tõukas hädavajadus
  • Üks kaevas kraavi, teine ajas paberiasju, kolmas andis raha
  • Järgmised liitujad saavad kiire interneti vaid paarisaja euroga
Meelis Mõttus (vasakul) ja Andu Pugast karbi juures, millest saab kiire interneti ühenduse vedada veel 16 külaelanikule. FOTO: Ülle Harju

Võrumaal pakuti kiire interneti soovijatele ühendust 6000 – 13 100 euro eest, ettevõtlikud külamehed tegid aga suurema osa tööst ise ära ja said vilka neti poole hinnaga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tegutsema tõukas kevadine koroonakarantiin,» seletas Rõuge vallas Läti piiri ääres asuva Vastse-Roosa elanik Andu Pugast. «Tütre pere elab muidu Šveitsis, aga oli parasjagu Vastse-Roosas külas ja ei pääsenud enam Zürichisse tagasi. Väimehel olid e-konverentsid ja muud tööasjad, lastel e-õpe – neli inimest vajasid kiiret internetti ja oligi hing kinni.»

Pugasti naaber, viie lapse isa Margo Puusalu lisas, et üle õhu leviva interneti kvaliteet on Vastse-­Roosas nii vilets, et pere oli distantsõppe ajal püsti hädas. Teine naaber Tiiu Faster märkis, et kui lapselapsed külla tulid ja netis olid, siis hangus telepilt kogu aeg ja uudiseid oli võimatu jälgida.

05.10.2020 07.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto