T, 7.02.2023

150 aastat vana puitmaja müük kukkus kolmandat korda läbi

Aet Rebane
, ajakirjanik
150 aastat vana puitmaja müük kukkus kolmandat korda läbi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Narva maantee 101 alghind avalikul oksjonil on kahel korral olnud 380 000 eurot.
Narva maantee 101 alghind avalikul oksjonil on kahel korral olnud 380 000 eurot. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Narva maantee 101 puumaja oli Tartu linnavalitsuse plaanides pikalt kui kaduv nähtus, vana üldplaneering nägi selle asukohale Pika tänava läbimurde, aga kehtiv üldplaneering seda enam ette ei näe.

Linna viimatine püüe maja avalikul oksjonil müüa kukkus läbi eile hommikul kell kümme, sest ühtki huvilist oksjonile ei ilmunud.Esialgu üle 4000-ruutmeetrisest krundist sai kaks krunti ning majaga koos 1818-ruutmeetrise krundi müügitingimused nägid ette, et hoonet pole lubatud lammutada, vaid tulnuks renoveerida, võttes aluseks muinsuskaitse eritingimused.

Krundi kaheks jagamise otsus sündis pärast seda, kui esimene enampakkumine mullu nurjus. «Otsustasime kinnistu jagada, sest avaldati arvamust, et eraldi kinnistuna ollakse valmis ostma,» selgitas Tartu linnavarade osakonnajuhataja Kunnar Jürgenson toona. Krunt jaotati kaheks ning 2494-ruutmeetrine elamumaakrunt, mis jääb tänavajoonest eemale, vana puumaja taha, müüdi Karin Raidile kuuluvale ettevõttele Paju Arendus.

Märksõnad
Tagasi üles