150 aastat vana puitmaja müük kukkus kolmandat korda läbi

Narva maantee 101 alghind avalikul oksjonil on kahel korral olnud 380 000 eurot. FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Narva maantee 101 puumaja oli Tartu linnavalitsuse plaanides pikalt kui kaduv nähtus, vana üldplaneering nägi selle asukohale Pika tänava läbimurde, aga kehtiv üldplaneering seda enam ette ei näe.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Linna viimatine püüe maja avalikul oksjonil müüa kukkus läbi eile hommikul kell kümme, sest ühtki huvilist oksjonile ei ilmunud.Esialgu üle 4000-ruutmeetrisest krundist sai kaks krunti ning majaga koos 1818-ruutmeetrise krundi müügitingimused nägid ette, et hoonet pole lubatud lammutada, vaid tulnuks renoveerida, võttes aluseks muinsuskaitse eritingimused.

Krundi kaheks jagamise otsus sündis pärast seda, kui esimene enampakkumine mullu nurjus. «Otsustasime kinnistu jagada, sest avaldati arvamust, et eraldi kinnistuna ollakse valmis ostma,» selgitas Tartu linnavarade osakonnajuhataja Kunnar Jürgenson toona. Krunt jaotati kaheks ning 2494-ruutmeetrine elamumaakrunt, mis jääb tänavajoonest eemale, vana puumaja taha, müüdi Karin Raidile kuuluvale ettevõttele Paju Arendus.

06.10.2020 08.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto