R, 27.01.2023

Tartu kultuuri lühiuudised

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Tartu kultuuri lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Margus Ansu

Festival valgustab Nõo alevikku

Laupäeval toimub kuuendat korda Nõo valgusfestival, mille üritused on kavandatud õige mitmesse kohta selles alevikus.

Pärastlõunal saavad kultuurimajas eelregistreerunud huvilised osaleda liikumise töötoas. Kell 18 on sealsamas kavas Külli Roosna ja Kenneth Flaki kontsert-tantsulavastus «Two Body Or­chestra», mis esietendub täna pealinnas Sõltumatu Tantsu Laval.

Kahe tunni jooksul, kell 19–21 saab kirikus kuulata kohalikke muusikuid ja vaadata valgusinstallatsiooni. Elava tule alal algab tegevus kell 18 lõkke tegemise õpetusega ja jätkub lõkke süütamisega päikeseloojangul kell 18.21. Kell 19.15 teeb sealsamas tuletantsu Krista Palm & Co.

Kellamehe pargis tuleb kell 19 ja 19.45 publiku ette võimlemisklubi Akros, Veskijärve kaldal on aga kell 19–20.50 kavas tantsulised ja muusikalised stseenid, mille on lavastanud Ingrid Hamer, muusikaliselt kujundanud Malle Maltis ning valguskujunduse loonud Rene Liivamägi.

Koduloomuuseumis saab vaadata näitust valgusfestivalist aastatel 2015–2019, kureerinud Kai Toom.

Festival sündis Nõo vallavanema Rain Sangernebo ja Tartu observatooriumi direktori Anu Reinarti ning külastuskeskuse juhataja Heli Läti ideest avada kosmosekeskuse uksed Nõo valla elanikele ja tutvustada kosmoseteadlaste tööd. Festivali korraldab MTÜ Guerrilla Kunstide Trupp, eestvedaja on lavastaja Jaan Ulst. TPM

Kultuurihoone aastapäeva tähistab konverents ja kontsert

80 aastat tagasi alustas raeplatsi serval tegevust Tartu kultuurihoone. Esinduslikus majas tegutses üle 50 rahvakultuurikollektiivi, korraldati palju kohalikke ja rahvusvahelisi üritusi. Pühapäeval toimub aastapäeva tähistamiseks Eesti Rahva Muuseumis konverents ja kontsert, kuhu sissepääs on kõigile tasuta.

Kell 12–13 on Hurda saalis kavas avasõnavõtt ja meenutusettekanne Tartu kultuurihoone tegevusest 1940–1990 ning teemakohane vestlusring.

Kell 13.30 algab kontsert sillaalal, kus esinevad puhkpilliorkester Tartu, rivitrummide ansambel, Tartu poistekoori solistid, rahvatantsurühmad Kusta ja Linda, setu ansambel Hõpõhelme ja Vastseliina-Misso puhkpilliansambel.

Kell 15.30–16.30 käib Hurda saalis vestlusring ja arutelu teemal «Tartu kohalik rahvakultuurielu täna ja homme Tartu kultuurihoone laiahaardelise tegevuse eeskujul».

Kell 12–18 saab sillaalal vaadata näitust kultuurihoone tegevuse ajaloost.

Ürituse eestvedaja on Tartu kultuurihoone seltsingu liige, puhkpilliorkester Tartu peadirigent Margus Kasemaa. Korraldustoimkonnas on ka kultuurihoone kauaaegne töötaja Maie Perli. TPM

Märksõnad
Tagasi üles