Uus seadus teeks pangakontode sulgemisele lõpu

Riigikogus on tasapisi algatatud krediidiasutuste seaduse muutmine, mis teeks Eestis tegutsevatele pankadele kohustuslikuks pangakonto teenuse pakkumise juhul, kui soovijaks on Eesti kodanik, Eesti elanik või Eestis registreeritud juriidiline isik. FOTO: Shutterstock

Riigikogus algatati seadusemuudatus, mis kohustab siinseid panku kõikidele siin tegutsevatele inimestele ja firmadele pangakontoteenust pakkuma. Ettevõtted on rõõmsad, et ikke alt pääsevad, pangad aga ütlevad, et siis peab keegi teine rahapesu vastu võitlema hakkama.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigikogus on tasapisi algatatud krediidiasutuste seaduse muutmine, mis teeks Eestis tegutsevatele pankadele kohustuslikuks pangakonto teenuse pakkumise juhul, kui soovijaks on Eesti kodanik, Eesti elanik või Eestis registreeritud juriidiline isik.

Seadusemuudatuse algatajad – riigikogu rahanduskomisjoni liikmed, reformierakondlased Eerik-Niiles Kross ja teised – põhjendavad seda asjaoluga, et pangad on kontosid sulgenud ehk liiga kergekäeliselt – põhimõttel «tahan, teenindan, ei taha, ei teeninda» ning samuti on seadusemuudatuse algatajatele pinnuks silmas, et pangad võivad väga lühikese etteteatamise peale pangakonto ühepoolselt üles öelda ega pea seda ka kuidagi põhjendama. Olukord pole nende hinnangul põhiseadusega kooskõlas ning vajab muutmist. Praegu on tegu alles muutmise eelnõuga, nii et kas ja millal see läbi läheb, pole veel selge.

06.10.2020 08.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto