Homme selgub, kas Türki saab puhkama lennata

Tanel Kiik FOTO: Remo Tõnismäe

Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) tunnistas eile Postimehe otsestuudios, et reisifirmad on valitsuse vastukäivate lennupiirangute otsuste tõttu hammasrataste vahele jäänud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui peaminister Jüri Ratasel ja välisminister Urmas Reinsalul oli vaja Estonia katastroofi filmi tõttu teha äkkvisiit Rootsi ja Soome, võeti tšarterlendudelt piirangud maha ja turismifirmad hakkasid müüma otsereise Türki. Kuni 1. oktoobril uus keeld peale pandi. Mis toimus?

Turismifirmadest saan ma väga hästi aru. Loomulikult on see sektor rohkem löögi all, nemad soovivad leiba teenida ja oma tegevust planeerida. See on ka põhjus, miks valitsus arutab sel neljapäeval kõiki lennupiirangutega seonduvaid küsimusi. Tõsi on see, et praegu jäid konkreetsed ettevõtjad ilmselt mõnes mõttes hammasrataste vahele seetõttu, et valitsus polnud jõudnud veel püsivat seisukohta kujundada. Ent ajutise erandi põhjal ei saa teha pikaajalisi järeldusi. Ajutine erand tõesti tehti, kuna tegemist oli kriitiliselt olulise lennuga, mitte puhkusereisiga.

06.10.2020 08.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto