Viljandi poliitik ei pääsenud peksusüüdistusest

Valter Vaha pole mälestusväärsest 9. veebruarist saadik Viljandi volikogu töös osalenud, aga ta pole ka mandaadist loobunud. FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Septembri viimasel nädalal lõpetas Põhja prokuratuuri abiprokurör kriminaalasja Viljandi ettevõtja ja volikogu liikme Valter Vaha suhtes, keda süüdistati teise inimese peksmises ja alandamises, oportuniteediga ehk karistuseta, eile aga tühistas juhtivprokurör abiprokuröri otsuse. Valter Vaha teatas eile õhtul, et astub välja erakonnast Isamaa ja lahkub Viljandi linnavolikogu liikme kohalt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kannatanu advokaat Raivo Bergson sai kolmapäeval vahetult enne tööpäeva lõppu prokuratuurilt teate, et oportuniteedi määrus on tühistatud. Juhtivprokurör Saskia Kask kasutas õigust tühistada alluva määrus, kui see on põhjendamata. Kask leidis, et Valter Vaha pani teo toime eriti alandaval viisil, ning seetõttu on avalik menetlushuvi olemas.

Põhja prokuratuur menetles juhtumit septembri lõpuni ja abiprokurör Paul Pikma otsustas selle lõpetada oportuniteediga. See aga pahandas ohvrit, kelle arvates peaks süüdistus kindlasti jõudma kohtusse, et seal õigust mõistetaks, kinnitas tema advokaat Raivo Bergson.

07.10.2020 09.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto