Lennukeelu käskkiri tühistati peaministri lennu pärast

Majandusminister Taavi Aas FOTO: Tairo Lutter

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas (KE) tunnistas eile, et segadus tšarterlendude lubamise ja keelamisega tuli sellest, et peaminister Jüri Ratasel (KE) oli vaja teha Estonia hukust rääkiva filmi pärast äkkvisiit Rootsi. Kannatajaks jäid reisibürood, kes lähtusid uuest käskkirjast ja hakkasid müüma Türgi-reise. Seejärel selgus aga, et mis on lubatud peaministrile, pole lubatud puhkajale.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas vastab tõele, et paar nädalat tagasi võeti tšarterlendudelt keeld maha, kuna peaminister Jüri Ratasel tuli ootamatult Rootsi lennata?

Jah, kuna tegemist oli erilennuga ja see käib tšarterlennuga samasse kategooriasse, ja tõepoolest, see käskkiri tühistati. Jah, lennuettevõtjad võtsid meiega ühendust, küsisid, kas nüüd on lubatud. Jah, loomulikult ministeeriumist öeldi, et nüüd on käskkiri tühistatud ja võib tõesti öelda, et on lubatud.

Ma tooks siia ühe teise näite. Soomes ei ole kehtestatud lendamise piiranguid, samas on Soome suurima reisikorraldaja Aurinkomatkat kodulehel selgelt kirjas, et terveks sügiseks on kõik reisid kolmandatesse riikidesse tühistatud, sõltumata sellest, kas on lennupiirang või ei ole. Ma arvan, et õige oleks, kui Eesti reisiettevõtted käituksid samamoodi.

07.10.2020 09.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto