Lätis on koroonaviirusega nakatumine kaheksakordistunud

Lätis on kohustuslik kanda ühistranspordis hügieenimaski. FOTO: Zane Bitere/LETA/Scanpix

Lätis tuvastati eile 67 uut koroonajuhtumit. Kokku on viirus diagnoositud rohkem kui 2200 inimesel, neist 1300 on paranenud. Praegu ravitakse haiglas 34 Covid-19ga patsienti, neist viis on raskes seisus. Viirus on seni nõudnud 40 ohvrit. Lätis, kus oli pikka aega Euroopa kõige väiksem nakkuskordaja, on see näitaja viimase kahe nädala jooksul kaheksakordistunud ning sel nädalal tõusis see Soome, Norra ja Küprose oma ette.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sama aja jooksul on rohkem kui viis korda suurenenud positiivsete testide arv. Läti haiguste ennetamise keskuse sõnul ei ole veel ületatud kriitilist piiri, milleks on kolm protsenti positiivseid teste, kuid sinnapoole liigutakse. Peamiselt on haigestumise suurenemine seotud suurkolletega ettevõtetes. Lisaks on väikesed kolded hokimeeskondades ja raviasutustes.

Läti panustab maskidele

Eilsest kehtestati Läti ühistranspordisõidukites kohustus kanda maski. Erand tehakse kuni 13-aastastele lastele ja inimestele, kelle füüsiline või vaimne puue takistab maski kandmist. Kui kevadel aktsepteeriti ka salle ja rätikuid, siis praegu peab kandma meditsiinilist või hügieenimaski. Esialgu kehtib nõue kuu aega.

Riia linnapea sõnul hakkab munitsipaalpolitsei ühissõidukitest välja tõstma neid inimesi, kel maski ei ole. Ent Riia linnavolikogu transpordikomitee juht ütles, et esimestel päevadel seda veel ei tehta, sest võetakse arvesse, et kõik inimesed ei pruugi olla maskinõudest kuulnud. Samuti ei kavatse linnavõim panna igasse sõidukisse politseinikku valvama.

Transpordikomitee juhi sõnul on sotsiaalkomisjoni ülesanne aidata neid inimesi, kes ei saa endale maske lubada. Poodidest eemal olevatesse piirkondadesse kavatsetakse peatustesse üles panna maskimüügiautomaadid.

07.10.2020 09.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto