PM Sardiinias ⟩ Andrea Adamo MM-kalendrist ning Tänaku ja Hyundai tulevikust

Andrea Adamo. FOTO: Hyundai Motorsport

Koroonaviiruse pandeemia ajal peetud kolmest MM-etapist on Rally Estonia erandlik, sest just meil olid raja äärde oodatud pealtvaatajad. Sarnaselt Türgi ralliga on katsed publiku jaoks suletud ka Sardiinias. Kohalik taksojuht Giancarlo arvab, et küll mõned inimesed ikka katsete äärde trügivad, sellest pole pääsu. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ralli on saarel küll populaarne, kuid MM-sari laiemalt kohalikele suurt korda ei lähe ja põhiliselt tiirleb kogu elu ümber jalgpalli. Kuigi Giancarlo on Alghero elanik, jälgib ta ka Cagliari jalgpalliklubi tegemisi ja meie «sardiinlase» Ragnar Klavani nimi teda külmaks ei jäta. «Väga hea jalaga poiss,» viskab ootamatult head inglise keelt kõnelev keskealine härra nalja. Muidugi on ta kuulnud ka Ott Tänakust ega jäta lisamata, et seegi eestlane on väga hea jalaga poiss.

Sama meelt on ilmselt Hyundai tiimipealik Andrea Adamo, kes kuulutas eelmisel etapil, et tema hoolealused saavad Sardiiniaks paremini toimiva auto. Meeskond on teinud teste ja näinud vaeva, kuid nädalavahetus võib üllatusi pakkuda. «Ma ei tea, kui palju paremaks oleme masinaid võrreldes Türgiga saanud,» ütles Adamo veidi ootamatult. «Sardiinia teed on päris kahjustunud, sest viimastel päevadel on sadanud palju vihma. Ilm on Sardiinia mõistes sügisene (päeval 22–23 kraadi – K. M. E.), aga talverehve me autodele alla ei kruvi, seda ma luban. Jah, rehvid võivad kuluda mõnel lõigul kiiremini kui tavapäraselt, aga ma ei ütleks, et tegemist on ülemäära keeruliste tingimustega.»

07.10.2020 09.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto