Kommentaar ⟩ Evelyn Kaldoja: minu debüüt EKRE kaitsjana

Evelyn Kaldoja. FOTO: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Kas kedagi üldse enam huvitab tõde? Küsisin seda endalt mõne päeva eest, kui sattusin juhuslike sotsiaalmeedias aset leidnud saatuse pöördkäikude tõttu avalikus ruumis meie valitsuse ja eriti EKRE au kaitsma.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõik sai alguse sellest, kui teise väljaande kolleeg saatis mulle ühe möödunud nädala õhtu suhteliselt hilisel tunnil Messengeris sõnumi, kus palus arvamust kolmandas väljaandes ilmunud loo kohta, mis esitas uljalt süüdistavaid väiteid Eesti valitsuse ja eriti EKRE paha rahvusvahelise mõju kohta.

Olin parajasti Zagrebis komandeeringus ega olnud artiklit lugenud. Aga tegin siis kõnealuse kirjatüki teesidega tutvust ning et kõik see tundus pisut kahtlane ja ühtlasi kaunis allikavaba, pöördusin sündmuste lähedal töötava poliitiliselt mitteseotud sõbra poole, uurimaks, mis tegelikult toimus.

Kulus paar tundi Messengeri sõnumite vahetamist selgitamaks, et ei EKRE ega ükski valitsuspoliitik pole toimunuga seotud. See oli madalamal tasemel lahendatud küsimus. Andsin info esimesele küsijale edasi, vaatasin hotellitoas Korea seriaali Chosŏni dünastia aegsetest paleeintriigidest ja läksin magama.

07.10.2020 09.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto