R, 9.12.2022

Koroonakriisi järel loobusid võimlemisest kaks meistriklassi rühma

Nädalavahetusel pürgib Eesti meistriks 400 võimlejat!
Lenel Karu
Koroonakriisi järel loobusid võimlemisest kaks meistriklassi rühma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koroonakriisi järel on rühmvõimlemise meistriklassis tee pooleli jätnud mitu rühma. Tänasest pühapäevani võisteldakse Tartus Eesti meistritiitli nimel. Pildil eelmise aasta võitjad rühmvõimlemises VK Rütmika Elite Team.
Koroonakriisi järel on rühmvõimlemise meistriklassis tee pooleli jätnud mitu rühma. Tänasest pühapäevani võisteldakse Tartus Eesti meistritiitli nimel. Pildil eelmise aasta võitjad rühmvõimlemises VK Rütmika Elite Team. Foto: Indrek Kask

Eesti meistrivõistlused rühm- ja iluvõimlemises pidid toimuma kevadel, kuid lükati viirusest tingitud piirangute tõttu sügisesse. Tänasest pühapäevani jahib Tartus meistritiitlit ligi 400 võimlejat.

​Kui varem võistles rühmvõimlemise meistriklassis kolm rühma, siis praegu on alles jäänud üks. Kevadel läks laiali VK Janika Elite Team ning veel varem, 2019. aasta novembris lõpetas oma tegevuse VK Rütmika Elite Team. Ainus alles jäänud rühm meistriklassis on VK Janika Team Grisete. Nii et on neid, kelle motivatsiooni vähendas kriis niivõrd, et võimlemiskarjäär jäi pooleli, aga ka teisi, kes vastu pidasid.

​Motivatsioon kadus

​Eesti võimlemisliidu peasekretär Tene-Riin Vaarmann ütles, et ka iluvõimlemises on pikk paus andnud põhjuse loobumiseks. «Rühmvõimlemises mängib tähtsat rolli koosseis, peab olema vähemalt kuus võimlejat, et saaks üldse väljakule tulla. Seega ei piisa näiteks neljast motiveeritud inimesest,» selgitas ta.

Võimlemisklubi Rütmika juhatuse liikme ja treeneri ​Lea Kriibi sõnul mängis keerulistes otsustes rolli teadmatus tuleviku ees. «Ei ole lihtne võimlejatel ennast piitsutada ja tiksuda teadmatuses, lootes, et äkki millalgi ikka saab võistelda. Olukord on kõigile raske,» ütles ta. «Lootuskiiri annavad need, kes on endas piisavalt jõudu leidnud ja ikka veel trennides käivad.»

​Seda enam on Tartu võistlus võimlejatele väga oodatud. Annelinnas A. Le Coqi spordimajas näitavad kolme päeva jooksul graatsilisi elemente ja keerukaid hüppeid eri vanuses osalejad. Noorte meistrivõistlused toimuvad 5. korda, iluvõimlemise meistrivõistlused 73. ja rühmvõimlemise meistrivõistlused 25. korda. Lasteklassist veel nooremate võimlejate jaoks on tänavu loodud Tublide turniir.

Täna algavaks suureks võistluseks harjutasid eile Tartus Turu spordihoones lasteklassi iluvõimlejad. Pildil vasakult Maris Sarapuu, Regita Veide, Blanka Treufeldt ja Anna Marii Sarapuu.
Täna algavaks suureks võistluseks harjutasid eile Tartus Turu spordihoones lasteklassi iluvõimlejad. Pildil vasakult Maris Sarapuu, Regita Veide, Blanka Treufeldt ja Anna Marii Sarapuu. Foto: Kristjan Teedema

Ei ole lihtne võimlejatel ennast piitsutada ja tiksuda teadmatuses, lootes, et äkki millalgi ikka saab võistelda, ütles Lea Kriibi.

Lea Kriibi sõnul on Eesti meistriks tulemine au ja uhkus ning iga võimleja jaoks kõva sõna. «Iga võimleja esimene suur eesmärk ongi tulla kodumaal meistriks. Sellest sõltuvad palju ka spordistipendiumid ja rahastusvõimalused,» nentis ta.

Tartu võistlus paneb korraldajate võimed proovile, nagu teistegi alade võistluste organiseerijail, sest lisaks võimlejatele tulevad saali fännid, pereliikmed ja sõbrad. Tõsi, vaatama tohib tulla 50 protsenti võimalikust publikuhulgast, kõigil peab ees olema mask ja istekohad on märgistatud.

Tipud on kohal

Korraldajad loodavad kõik õigesti teha. Need, kes saali ei mahu, saavad võistlust jälgida internetiülekande vahendusel.

Üks tuntud nimi kolmepäevalisel võistlusel on Viktoria Bogdanova​, Eesti valitsev meister iluvõimlemises. Suurte ootustega lähevad võistlema veel näiteks Polina Muraško​, Adelina Beljajeva​ või Melani Keler.

Rütmika võimlemisklubi president Sirje Eomõis ütles, et võimlemine on Eestis kasvanud aastatega harrastajate tasemelt tippspordiks.

«Võistlejaid on aina rohkem, harrastajaid aga järjest vähem, sest viimased ei pea vastu. Nad lähevad tantsuklubidesse, kus pole nii tihe ja pingeline treeninguplaan,» rääkis Eomõis. Tema hinnangul on aga tulemuste saavutamiseks vaja just viis korda nädalas treenida. Ebamugavus käib asja juurde ja võimlemises ollakse sellega harjutud.

Võimlejate võistlused

9.–11. oktoobrini A. Le Coqi spordihoones

  • Eesti meistrivõistlused ja Eesti noorte meistrivõistlused iluvõimlemises (individuaalkavad) ning rühmvõimlemises (vabakavad).
  • Kokku ligi 400 võimlejat.
  • Tublide turniir (nooremad kui 8-aastased).
  • Finaalid pühapäeval.
Märksõnad
Tagasi üles