Globaalne testimisäpp sünnib Eesti osalusel

Euroopa lennundus-organisatsioonid püüavad jõuda selleni, et test tehtaks ja tulemus selguks enne reisija lennujaama jõudmist. FOTO: Remo Tõnismäe / Postimees

Äsja EASi ja Kaubandus-Tööstuskoja poolt Eesti aasta ettevõtte tiitliga pärjatud IT-ettevõte Nortal on asunud välja töötama äppi SimplyGO, mis võimaldaks juba tehtud koroonatesti – tulevikus aga ka vaktsineeritust – tõestada ametiisikutel mujal maailmas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Eesmärk on saada lahti paberist, sest paber võib kaduda, seda on raske ette saata ning paberit saab ka kergesti võltsida,» lausub Nortalit esindav Taavi Einaste, kes kuulub koos Peter Baueriga Münchenisse loodud ettevõtte ION Access and Health Gmbh juhatusse.

Nortalile kuulub ettevõttest kolmandik, teisteks partneriteks on Saksamaa tervisekindlustus Ottonova ja Araabia Ühendemiraatide tervisekindlustus Daman. Eesmärgiks on saavutada, et testitulemused jõuaksid neid ametiisikute jaoks verifitseerivasse äppi otse laboritarkvarast, kui reisija selleks loa andnud on. Saksamaal ja Abu Dhabis äpi toimimist Postimehe teada juba testitakse.

09.10.2020 12.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto