Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
12.10.2020
Eesti Intervjuu ⟩ Eesti 200 unistab julgelt edasi (14) ELi ühtse reisiprotokolli ideed ei võeta Eestis puhta kullana (2) Vimkadega musterlaps: kohtusüsteemi pea kohal kirvest ei ripu, aga arenguruumi on (4) Eesti lühiuudised Tartus läheb lahti maskide testimine Saksa telesaade: Eesti metsade lageraie taga on taastuvenergia trend Majandus Keskpank uurib, kas eurost annab teha krüptoraha (1) Majanduse lühiuudised Koroonakriis tõi Tallinna Sadamasse suure hulga naftat Välismaa Välismaa lühiuudised Ungari akadeemilisel maastikul valitseb déjà-vu Armeenia ja Aserbaidžaani vaherahu pidas vaid silmapilgu (3) Taani katsed sisserändajaid buldooseriga integreerida tekitavad vastuhakku (16) Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: tubli töö väärib tublit tasu (3) Juhtkiri ⟩ Kõik pole kuld (4) Marek Strandberg: Nobel, Hitler ja leedulane (1) Kajar Lember: kust jookseb jälitamise piir? Eiki Berg: mida ühist on Uus-Kaledoonial ja Mägi-Karabahhil? (6) Ene-Margit Tiit: loogem koroonahotellid! (4) Mart Kivastik: kui mõistus maha jätab, pole taevast abi (30) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Ahhaa: probleem pole arvamuste paljususes, vaid teadmiste vähesuses HARIDUS JA TEADUS ⟩ Jaak Kikas: ma ei ole müünud oma hinge ei kuradile ega jumalale (3) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: kehaline meelitus kehatusse maailma Kultuur Siberi eestlaste nukratest lauludest kajab vastu elusaatus Sõjasõltlase tants VAT Teatri laval Imemagus film räägib tõsisest probleemist Sport Tänak suutis midagi päästa, sae käima tõmmanud Ogier jageles mitmel rindel Neljapaat teenis EMil 4. koha Eesti koondisel jäi üllatuspommi lõhkamisest natuke puudu (1) Peatreener Voolaid: Eestis on väga palju inimesi, kes ei usu meisse (3) Miks on Schumacher parem kui Hamilton? Ja vastupidi? (1) Tartu Nõo säras tuledes Eili Arula: kuidas müüa kirikut? KIRI: Tartu õlle(ok)toober KIRI: mälestuskild keskpargi rajamisest Ott Kiens: kes päästaks Tartu kliimakava? (2) Koerad langevad huntide saagiks (1) Majandusminister Tartus: Riia ringiga on kõik hästi Tartu lühiuudised Galerii ⟩ Lõuna-Eesti uus rahvaliiga algas põnevate korvpallilahingutega Tartu spordi lühiuudised Perekond Seli perefima võlud ja valud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Perekond Seli perefima võlud ja valud

4 min lugemist
Perekond Seli Estiko peakontoris Plaskus. Pildil vasakult: Kätriin Seli, Kristo Seli, Kersti Seli ja Neinar Seli. Pildilt puudub vanem tütar Silje Märtson. FOTO: Margus Ansu

Tartu ärimehe Neinar Seli suurimast ettevõttest Estiko grupist on ajapikku kasvanud perefirma. Külg külje kõrval töötavad ettevõttes tema abikaasa Kersti ja nende kolm last.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavu oli Estiko kontserni valdusfirma AS Rondam Grupp koos ASi Mainor ning Eesti ainukese kartulikrõpse tootva ettevõtte AS Balsnack International Holdinguga Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse aasta pereettevõtte nominent. Seekord viis tiitli koju siiski Mainor. Aga kuidas perekond Seli ühes firmas koos äri ajab?Nii ema Kersti, isa Neinar kui nende lapsed rõhutavad, et ettevõttes tööle hakkamine oli pigem juhus ning laste endi soov. Estiko tegevjuht Kristo Seli lausus, et elus kipub nii olema, et suure tõenäosusega saavad korvpallurite lastest korvpallurid ja jalgpallurite lastest jalgpallurid. Kui ikka lapsest saadik staadioni kõrval olla, siis jääb pisik sisse. «Nii on ka meie perega, aga meie staadion on Estiko kontor ja Pläsku,» selgitas Kristo.

Ema Kersti Seli meenutas, et kui vanemad lapsed, Silje ja Kristo olid päris pisikesed, käis ta igal laupäeval lastega Annelinnast Karlovas Figaro poes, kus oli vaja kuus päeva nädalas tööd teha. «Ehitasime omale samal ajal maja Lemmatsi tänavale, sai kokku lepitud, et nii kaua tuleb poes rassida, kui maja valmis, aga noh, sealt see lumepall veerema läks ja pole siiamaani pidama saanud,» sõnas pereema.

10.10.2020 13.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto