Keskpank uurib, kas eurost annab teha krüptoraha

Internetikelmuse ohvriks langenud Tartus elav naine kaotas ligi 10 000 eurot. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Euroopa Keskpank asub kaaluma võimalusi, kuidas saaks luua digitaalse euro. Võimalik, et selles ettevõtmises leiab rakendust ka Eesti tehnoloogia.

Oktoobri alguses tuli kaks pressiteadet, esimeses öeldi, et Euroopa Keskpangal on valminud aruanne digitaalse euro kohta, teisest aga sai teada, et Eesti Pank alustas koostööd kahe tehnoloogiafirmaga, uurimaks «Eesti e-riigi alustehnoloogia tehnilist sobivust keskpanga digiraha opereerimisel».

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Täna saavad alguse konsultatsioonid «kodanike, akadeemiliste ringkondade, finantssektori ja avaliku sektori asutustega, et hinnata üksikasjalikult nende vajadusi, aga ka digitaalse euro kasutuselevõtuga kaasnevaid hüvesid ja probleeme». Samuti algavad digitaalse euro katsetused. EKP nõukogu langetab otsuse digitaalse euro kasutuselevõtu kohta siis, kui konsultatsioonid järgmise aasta keskel läbi saavad.

Võib-olla veidi arusaadavamas keeles välja öelduna kaalub EKP euro krüptoraha kujul rakendamise võimalusi. Ja selles lööb kaasa ka Eesti Pank, uurides koostöös tehnoloogiafirmadega SW7 ja Guardtime, kas ­e-riigi üht koostisosa, KSI plokiahelat annaks rakendada ka digitaalse euro puhul.

10.10.2020 13.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto