E, 5.12.2022

Abielu registreerimine ja lahutamine liiguvad tasapisi internetti

Sander Punamäe
, reporter
Abielu registreerimine ja lahutamine liiguvad tasapisi internetti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Abielu sõlmimise ja lahutamise internetti viimise analüüsi ja prototüübi hange lõpeb oktoobrikuuga.
Abielu sõlmimise ja lahutamise internetti viimise analüüsi ja prototüübi hange lõpeb oktoobrikuuga. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Rahvastikuminister Riina Solmani taktikepi all on sündimas võimalus anda abieluavaldus sisse interneti teel: sisestad oma paarilise isikukoodi ja kui armastatu samaga vastab, on avaldus tehtud. Täielikku e-abiellumist minister siiski ei toeta.

Praeguse korra järgi tuleb abieluavalduse esitamiseks isiklikult minna kohale kas perekonnaseisuasutusse, notari või vaimuliku juurde. Solman tahab seda muuta. Selleks, et vähendada inimeste jalavaeva, bürokraatiat ja muuta nimevahetuse korral uute dokumentide taotlemine lihtsamaks. Eelmisel neljapäeval välja kuulutatud riigihankega otsitakse asutust, kes analüüsiks, kas ja kuidas viia abiellumise protsessi esimene etapp – avalduse esitamine – internetti.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis sündmusteenuste valdkonna juht Helena Lepp ütles, et kuigi projekt on alles algusfaasis, on neil mingisugune visioon olemas. Uus lahendus toimiks piltlikult nagu populaarne kohtinguäpp Tinder: kui kaks inimest teineteise puhul tahteavalduse teevad, avanevad järgmised võimalused. Eesti.ee-s oleks selleks abielu registreerimine, kohtinguäpis suhtlemine.

Märksõnad
Tagasi üles