Sisukord
Kultuur
Tänane leht
13.10.2020
Eesti Kohus võttis menetlusse Aivar Mäe hagi Jelena Skulskaja vastu (5) Jaanus Karilaid: üritame Ida-Virumaal korda ja usaldust taastada (2) Eesti lühiuudised Eesti armeenlased korraldasid Tallinnas rahumarsi (1) Eesti täiendas tublisti laskemoonavaru (35) Korruptsioonivastane erikomisjon suhtub lobiregistrisse skeptiliselt Abielu registreerimine ja lahutamine liiguvad tasapisi internetti (1) «Üheksa korda simuleeri, üks kord valmista» Majandus Majanduse lühiuudised Ideaalse oksjoni otsijad pälvisid Nobeli preemia majanduses Duširuum ajas renoveerijad ja kinnisvaraärimehe tülli Soomes puhkes Porschede ostubuum Välismaa Välismaa lühiuudised Terrorirühmitused kolisid pandeemia ajal internetti Leedu valimiste vahefiniši võitsid konservatiivid Mosambiigi äärmuslust kütavad tagant erinevate osapoolte huvid (1) Arvamus Kristo Seli: katkuaja meetodid ei tapa mitte koroonat, vaid turismisektori (9) Juhtkiri ⟩ Kaitstud Eesti (5) Berit Nuka: igavene vale päritolu taak (21) Teadusleppe algatusrühm: lubadused ootavad täitmist Ago Raudsepp: Eesti kaitse-eelarve on liiga väike (5) Tarmo Pikner: rehepapid kliimat käperdamas (16) Sergei Bogatenkov: koroona muutis meid pehmemaks REGIONAALARENG ⟩ Bianka Plüschke-Altof ja Helen Sooväli-Sepping: ääremaad võitlevad häbimärgistamise vastu (11) REGIONAALARENG ⟩ Jaak Kliimask ja Andres Rõigas: Piirissaar ja Ruhnu – väga erinevad üliääremaad (2) REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: ääremaa me südameis Kultuur Näitus ⟩ Nunnufaktor ja karvane kunstiajalugu (1) Rita Ray paneb eestlaslikkuse unuma Kultuur lühidalt Vaimude tund sajandivanuses saatkonnas Sport Talendijahil otsitakse uusi Ogier’sid ja Tänakuid Spordi lühiuudised James täitis lubaduse ja tõstis Lakersi troonile Koroonarosolje: korvpallimaailm on pahupidi, Kalevi 0:20 vaid väike pusletükk, Prantsusmaal nakatunud mängija väljakul Tippturniiril startiv Kristin Kuuba: võistluspaus muutus iga kuuga vaimselt üha raskemaks Tervis Geneetilised uuringud aitavad hinnata isiklikku vähiriski Tervise lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rita Ray paneb eestlaslikkuse unuma

2 min lugemist
Rita Ray Jazzkaarel esinemas. FOTO: Liis Reiman

Fantastiline. Sellest sõnast piisab neile, kes ei malda edasi lugeda, kuid tahavad teada, missugune oli Rita Ray etteaste Vabal Laval.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olen varem kuulanud mitu korda lauljatari esikalbumit «Old Love Will Rust». Plaadil kõlavad sinisilmse souli, suitsuse R&B ning diskosegused emotsiooniküllased lood, mis äratavad kõrva tähelepanu. Kuigi album on esimese väljalaske kohta meeldivalt hea, pean tõdema, et Rita Ray esinemine laivis koos oma bändiga oli veel parem, andes edasi midagi, mida tundsin albumil justkui puudu jäävat – emotsiooni ehedust.

Hoolimata noorest east on 23-aastane lauljatar suutnud luua meloodiaid, mis on võimelised kõnetama paljusid. Selleks ei pidanud ma istuma esireas, et tunnetada igat nooti, mis liikus Rita Ray hingest publikuni. Kuigi viibisin saalis kontserdi ajal küllaltki taga, avastasin mitmel korral, et keha õõtsub muusika järgi või löövad käed-jalad rütmi kaasa. Kontserdi lõppedes tõusis publik toolidelt püsti ning hakkas tantsima. Hea etteaste tänuks oldi nõus ka artistiga koos laulma.

12.10.2020 14.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto