K, 4.10.2023

Jaanus Karilaid: üritame Ida-Virumaal korda ja usaldust taastada

Teet Korsten
, ajakirjanik
Facebook
Comments 2
Jaanus Karilaiu sõnul on muret tekitav asjaolu, et Jõhvis on seitsme aasta jooksul olnud kaheksa vallavanemat.
Jaanus Karilaiu sõnul on muret tekitav asjaolu, et Jõhvis on seitsme aasta jooksul olnud kaheksa vallavanemat. Foto: Raul Mee

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid tunnistab intervjuus Postimehele, et tema erakonnal on Ida-Virumaal probleeme, ehkki peaaegu kõikide valimiste järel on maakond sügavalt tema erakonna värvi: tumeroheline. Kõige tulisemad paigad on Narva ja Jõhvi, kuhu erakonna aseesimees ise aitas äsja vallavanemat leida.

Võib öelda, et saite äsja Ida-Virumaal tuntuks või vähemalt palju tuntumaks kui varem. Aimate ju, kuidas?

Aa, ma olen Ida-Virumaal nüüd tuntud mees? Saan aru, et kuna mu süda valutab ka Valga pärast, hakkas mul süda tuksuma Jõhvi tuleviku pärast. Nüüd tegelen Jõhvi ja Valga tulevikuga.

See on Eesti mastaape arvestades vist normaalne – peame kõik kõikide kohtade eest seisma.

Seepärast olen Haapsalu volikogu esimees ja ammust aega tuksub mu süda nii Valga kui Haapsalu tuleviku pärast.

Jah, kõlab nagu Bermuda kolmnurk. Aga ilma naljata. Kas Martin Repinski palus teilt abi, kui tal oli äsja Jõhvis probleem, keda vallajuhiks panna? Sest esmalt võeti maha keskerakondlasest Max Kaur ja siis järsku polnud kedagi tema asemele panna.

Ütleme, et «paluma» on liialdus, aga oli arutelu sel teemal. Erakonnas asjad niimoodi käivadki, et pakutakse inimesi välja. Aga päeva lõpuks – rõhutan seda – otsustab ikkagi kohalik volikogu. Kandidaat, kes välja sõelutakse, läheb kohalike volikoguliikmete ette, vastab küsimustele ja kui ta on selle eksami läbinud, ongi tal šanss saada vallavanemaks. Nagu ma aru saan, saigi Jüri Konrad Jõhvis häältega 11:10 vallavanemaks.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles