Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.10.2020
Eesti Kohus võttis menetlusse Aivar Mäe hagi Jelena Skulskaja vastu (5) Jaanus Karilaid: üritame Ida-Virumaal korda ja usaldust taastada (2) Eesti lühiuudised Eesti armeenlased korraldasid Tallinnas rahumarsi (1) Eesti täiendas tublisti laskemoonavaru (35) Korruptsioonivastane erikomisjon suhtub lobiregistrisse skeptiliselt Abielu registreerimine ja lahutamine liiguvad tasapisi internetti (1) «Üheksa korda simuleeri, üks kord valmista» Majandus Majanduse lühiuudised Ideaalse oksjoni otsijad pälvisid Nobeli preemia majanduses Duširuum ajas renoveerijad ja kinnisvaraärimehe tülli Soomes puhkes Porschede ostubuum Välismaa Välismaa lühiuudised Terrorirühmitused kolisid pandeemia ajal internetti Leedu valimiste vahefiniši võitsid konservatiivid Mosambiigi äärmuslust kütavad tagant erinevate osapoolte huvid (1) Arvamus Kristo Seli: katkuaja meetodid ei tapa mitte koroonat, vaid turismisektori (9) Juhtkiri ⟩ Kaitstud Eesti (5) Berit Nuka: igavene vale päritolu taak (21) Teadusleppe algatusrühm: lubadused ootavad täitmist Ago Raudsepp: Eesti kaitse-eelarve on liiga väike (5) Tarmo Pikner: rehepapid kliimat käperdamas (16) Sergei Bogatenkov: koroona muutis meid pehmemaks REGIONAALARENG ⟩ Bianka Plüschke-Altof ja Helen Sooväli-Sepping: ääremaad võitlevad häbimärgistamise vastu (11) REGIONAALARENG ⟩ Jaak Kliimask ja Andres Rõigas: Piirissaar ja Ruhnu – väga erinevad üliääremaad (2) REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: ääremaa me südameis Kultuur Näitus ⟩ Nunnufaktor ja karvane kunstiajalugu (1) Rita Ray paneb eestlaslikkuse unuma Kultuur lühidalt Vaimude tund sajandivanuses saatkonnas Sport Talendijahil otsitakse uusi Ogier’sid ja Tänakuid Spordi lühiuudised James täitis lubaduse ja tõstis Lakersi troonile Koroonarosolje: korvpallimaailm on pahupidi, Kalevi 0:20 vaid väike pusletükk, Prantsusmaal nakatunud mängija väljakul Tippturniiril startiv Kristin Kuuba: võistluspaus muutus iga kuuga vaimselt üha raskemaks Tervis Geneetilised uuringud aitavad hinnata isiklikku vähiriski Tervise lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ago Raudsepp: Eesti kaitse-eelarve on liiga väike

3 min lugemist
  • Kaks protsenti SKTst ei ole riigikaitset üles ehitama pidavale riigile piisav.
  • Kaitseväelased peavad kõigepealt suutma kaitsta iseennast.
  • Varem või hiljem tuleb Eestil kaitsekulusid suurendada.
Ago Raudsepp. FOTO: Vikerraadio

Maailm on muutunud, kuid Eesti kaitse-eelarve sellega kaasas ei käi, kirjutab ajaloolane Ago Raudsepp.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti kaitsevõimet tähtsaks pidavatel inimestel võiks olla põhjust rõõmustamiseks. Eesti järgmise aasta kaitse-eelarve kasvab ja Eesti kaitsevägi saab juurde uue võime. Jüri Luik saab olla rahul, sest kaitsekulutused jäävad tema soovitud tasemele 2,29 protsenti SKTst. Rahul saavad olla ka endine ja praegune kaitseväe juhataja, sest nende soove arvestades ei räägita mitte lühi-, vaid pikamaa-rannakaitse võimekusest. Võimalik, et rahul on ka Leo Kunnas. Isamaa ja EKRE valijatel on raskem millegi üle väga rõõmustada, sest neile lubati, et kaitsekulutused tõusevad 2,5 protsendi peale.

Kui pärast 2019. aasta valimisi moodustati koalitsioon, kus olid enamuses kaitsekulutuste tõstmist pooldavad erakonnad, siis võisid Eesti kaitsevõimet tähtsaks pidavad inimesed rõõmustada. Ometi on meil valitsus, kes mõistab riigikaitse olulisust. Kui aetakse kokkuvõttes õiget asja, siis võib leppida ka asjaajamise kummalise viisiga. Rõõm jäi aga üürikeseks, sest esimene, mis koalitsioonikõnelustel üle parda heideti, oli 2,5 protsendi lubadus. Nüüd on meil olemas juba teine EKRE ja Isamaa osalusel koostatud riigieelarve ja mitte kellelgi ei saa olla enam kahtlust, et 2,5 protsendi lubadust ei kavatsegi keegi täita.

12.10.2020 14.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto