Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
14.10.2020
Eesti Pedofiilidel, mõrvaritel ja vägistajatel keelatakse nimevahetus ära (1) Teder: annetuse ja laenuotsuse seos on juhuslik (4) Eesti lühiuudised Viimasedki riigiasutused loobuvad ebaturvalisest tarkvarast (1) Avameelsus maksis Peeter Mardnale koha (6) Arendaja sõdib linnaga maa-aluse parkla pärast (13) Majandus Berliini uus lennujaam avatakse keset koroonakriisi Pank sulges konto: jordaanlase heinaäri sattus Eestis löögi alla (19) Majanduse lühiuudised Eesti Energia jagab Elektrilevi kaheks ja sihib välisturge (2) Riigi abita elektriautod massidesse ei lähe (1) Välismaa Türgi kergitas end taas põhimureks Välismaa lühiuudised Mohammed bin Salman jätkab võistlejate kõrvaldamist Osav koroonakoer leiab nakatunud eksimatult üles (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Vaimselt terve Eesti (2) Martin Ehala: ülikoolide vigurjutt talentidest (45) Rainer Kuuba: tulevik vajab mõistlikku metsandust (5) Lugejakiri: kirik tuleb valmis ehitada (2) Martin Mölder: võitlus abielu tähenduse üle (16) Valve Raudnask: kuidas vanad esimese laine ajal käitusid (3) Erkki Bahovski: Nõukogude Liidu lagunemine jätkub (3) Iris Pettai: komistuskivid inimõiguste tagamisel (8) TERVISHOID ⟩ Andres Lehtmets: glamuurivaene elutähtis psühhiaatria näitab tervenemise märke TERVISHOID ⟩ Kirsti Akkermann: tähtis samm vaimse tervise hoidmisel TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: terve vaim valitseb tervet riiki Kultuur Kultuuri lühiuudised Puhkuse arhitektuur: ühe või saja suve akvarellid «Blablabla»: Paide teatri võimas keeleuuendus Sport Eestlannast võistlusjuht summutas Belgia suhtes käivad rallirahva kuulujutud Spordi lühiuudised Peatreener Voolaid: peame olema valmis, et sõjas armeenlased on valmis rahva nimel ekstra pingutama (5) Tartu Kopp kooris südalinna pargi elurikkuseks paljaks Marika Saar: väikekoolid kui mõjusad haridusuuenduse eestvedajad Keele teritaja: test, proov ja analüüs Inimeste tüssamine käib igal rindel täistuuridel (5) Tartu ei tea, kuidas Süku rahataotlust kaalutakse Tartu lühiuudised Abiellumine läheb uuel aastal tublisti kallimaks (2) Miks? ⟩ ...seisab Tartu Vaksali kõrval pagasiaida küljes suur Tartu ja Lõuna-Eesti kaart, kus on kirjas, et Eesti Rahva Muuseum asub endiselt aadressil Kuperjanovi tänav 9? (1) AJALUGU ⟩ Raha ja ruumi raiskajaks peetud laud aitas iseseisvumisel hädast välja Soomegi Üllatused ümarlaua ümber Tartu kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ei tea, kuidas Süku rahataotlust kaalutakse

1 min lugemist
Linnavalitsuse analüütik Kaspar Alev tutvustas esmaspäeval volinikele südalinna kultuurikeskuse ehitusplaane ja ehituse rahastamise küsimusi. FOTO: Sille Annuk

Tartu linnavalitsus loodab keskparki südalinna kultuurikeskuse (Süku) ehitamiseks riigi tuge 40 miljonit eurot ja on selleks riigikogule esitanud taotluse, et objekt lisataks riiklikult tähtsate kultuuriehitiste nimekirja, mis oleks alus kultuurkapitali rahaeraldisi oodata.

Esmaspäeva õhtul, kui Tartu linnavalitsus tutvustas linnavolinikele eeskätt linnaraamatukogu ja Tartu kunstimuuseumi ruumikitsikust lahendama mõeldud hoone ehitusplaane ja tasuvusanalüüse, andis linnavarade osakonna analüütik Kaspar Alev ka ülevaate sellest, kui palju on teada taotluste hindamisest. Seda on vähe.

«Teame, et esitamise tähtaeg oli 31. augustil, kaitseme 2. ja 3. novembril seda. Idee peab olema riiklikult tähtis ja idee peab olema regionaalselt põhjendatud,» selgitas ta. «Tegelikult ei ole kusagil sõnastatud, mis asi on riiklikult tähtis kultuuriehitis, mitu ehitist tegelikult rahastatakse, mille alusel hinnatakse, mis on nende objektide juures tähtis ja mis on kaalul. Mida peetakse kõige tähtsamaks ja mida vähem tähtsaks.»

Alev lisas, et pole teada ka see, kas toetuse abil ehitamisel peaks juures olema omaosalus ja kui suur see peaks olema. Samuti ei ole teada, kui kiiresti see toetus laekub. Kandideerimas on 29 ehitist või ehitiste kogumit.

«Sellest teadmatusest hoolimata on see parim võimalus nende kahe olulise organisatsiooni ehk kunstimuuseumi ja raamatukogu olusid parandada ja nende tulevikku kindlustada,» rääkis Alev.

Südalinna kultuurikeskuse kogumaksumuseks on Tartu hinnanud 60 miljonit eurot, linna omaosalus sellest 15 miljonit, erakapitali osa 560-kohalise maa-aluse parkimismaja ehitamiseks 5 miljonit, riigi tugi 40 miljonit.

Kaspar Alev rõhutas, et linn peab arvestama olulise laenukoormusega, sest kui kulka raha ka tuleb, siis sildfinantseerimisena ehk tagantjärele pärast ehitamist. Ka omaosalusest kümme miljonit tuleks laenata.

Südalinna kultuurikeskuse tasuvusanalüüsid ja muud materjalid leiab sellest nädalast Tartu linna kodulehelt.

Seotud lood
13.10.2020 15.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto