Sisukord
Uudised
Tänane leht
14.10.2020
Eesti Pedofiilidel, mõrvaritel ja vägistajatel keelatakse nimevahetus ära (1) Teder: annetuse ja laenuotsuse seos on juhuslik (4) Eesti lühiuudised Viimasedki riigiasutused loobuvad ebaturvalisest tarkvarast (1) Avameelsus maksis Peeter Mardnale koha (6) Arendaja sõdib linnaga maa-aluse parkla pärast (13) Majandus Berliini uus lennujaam avatakse keset koroonakriisi Pank sulges konto: jordaanlase heinaäri sattus Eestis löögi alla (19) Majanduse lühiuudised Eesti Energia jagab Elektrilevi kaheks ja sihib välisturge (2) Riigi abita elektriautod massidesse ei lähe (1) Välismaa Türgi kergitas end taas põhimureks Välismaa lühiuudised Mohammed bin Salman jätkab võistlejate kõrvaldamist Osav koroonakoer leiab nakatunud eksimatult üles (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Vaimselt terve Eesti (2) Martin Ehala: ülikoolide vigurjutt talentidest (45) Rainer Kuuba: tulevik vajab mõistlikku metsandust (5) Lugejakiri: kirik tuleb valmis ehitada (2) Martin Mölder: võitlus abielu tähenduse üle (16) Valve Raudnask: kuidas vanad esimese laine ajal käitusid (3) Erkki Bahovski: Nõukogude Liidu lagunemine jätkub (3) Iris Pettai: komistuskivid inimõiguste tagamisel (8) TERVISHOID ⟩ Andres Lehtmets: glamuurivaene elutähtis psühhiaatria näitab tervenemise märke TERVISHOID ⟩ Kirsti Akkermann: tähtis samm vaimse tervise hoidmisel TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: terve vaim valitseb tervet riiki Kultuur Kultuuri lühiuudised Puhkuse arhitektuur: ühe või saja suve akvarellid «Blablabla»: Paide teatri võimas keeleuuendus Sport Eestlannast võistlusjuht summutas Belgia suhtes käivad rallirahva kuulujutud Spordi lühiuudised Peatreener Voolaid: peame olema valmis, et sõjas armeenlased on valmis rahva nimel ekstra pingutama (5) Tartu Kopp kooris südalinna pargi elurikkuseks paljaks Marika Saar: väikekoolid kui mõjusad haridusuuenduse eestvedajad Keele teritaja: test, proov ja analüüs Inimeste tüssamine käib igal rindel täistuuridel (5) Tartu ei tea, kuidas Süku rahataotlust kaalutakse Tartu lühiuudised Abiellumine läheb uuel aastal tublisti kallimaks (2) Miks? ⟩ ...seisab Tartu Vaksali kõrval pagasiaida küljes suur Tartu ja Lõuna-Eesti kaart, kus on kirjas, et Eesti Rahva Muuseum asub endiselt aadressil Kuperjanovi tänav 9? (1) AJALUGU ⟩ Raha ja ruumi raiskajaks peetud laud aitas iseseisvumisel hädast välja Soomegi Üllatused ümarlaua ümber Tartu kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Berliini uus lennujaam avatakse keset koroonakriisi

3 min lugemist
  • Ehituse valmimine venis üheksa aastat ja maksumus kasvas kordades
  • Reisijate arv saab olema planeeritust kordades väiksem
  • Berliini uus lennuväli avatakse 31. oktoobril
Uue lennujaama plaan valmis juba mitu aastakümmet tagasi, ehitama hakati 2006. aastal ja valmis sai see alles tänavu. FOTO: HANNIBAL HANSCHKE/Reuters

Oktoobrikuu viimasel päeval avatakse Berliini uus lennujaam, aga kuna ehitamine on Saksamaa ja eriti saksa inseneride jaoks nii häbiväärselt pikale veninud, ei tule mingit avamispidu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Suurt pidu ei tule. Me lihtsalt avame selle,» ütles Berliini Brandenburgi Willy Branti nimelise lennujaama (BER) juhatuse esimees Engelbert Lütke Daldrup septembri lõpus toimunud pressikonverentsil. «Meil, saksa inseneridel, on häbi,» tunnistas Daldrup ning lisas, et valmimistähtaja pikendamine on teinud nii Berliini kui ka Saksamaa teiste naerualuseks.

Peaaegu kolm aastakümmet pärast plaani küpsemist sai Berliini uus lennujaam lõpuks valmis – üheksa aastat kavandatud tähtajast hiljem. Esialgu planeeritud 1,7 miljardi asemel kujunes lennujaama maksumuseks kuus miljardit eurot.

Ehitamine algas 2006. aastal ning algsete plaanide järgi oleks avamine pidanud olema juba 2011. aastal, kuid nii ehituslike kui ka tehniliste probleemide tõttu lükkusid tähtajad korduvalt edasi. See läks juba nii piinlikuks, et hakati valmistama T-särke ja kohvikruuse tekstiga: «Viime Berliini üle kohta, kus on toimiv lennujaam.»

13.10.2020 15.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto