Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
15.10.2020
Eesti Erikomisjon Hillar Tederi suurannetust niisama ei jäta (12) Voltri: palga külmutamine viib streigini Eesti lühiuudised Rebaste, naaritsate ja tšintšiljade saatus kaalukausil (39) Aasta muinsusteoga sai hakkama Valga vallavalitsus Linnavalitsus elustas Reformierakonna mulluse plaani (2) Gümnasistide ideed: taskuhäälingust stressivastaste mesilasvahaküünaldeni Majandus Raul Siem: postkontorid võiks asendada pakiautomaatidega (10) Majanduse lühiuudised Valgevene äri tõi Eesti firmale sajamiljonilise käibekasvu (1) Välismaa Mäda süsteem röövib Rumeenia inimkaubanduse ohvritelt lootuse õiglusele (3) Sõja meenutamine pani Korea menubändi Hiinas põlu alla Mägi-Karabahh – mitte kristlaste ja moslemite konflikt, aga natuke siiski (5) Välismaa lühiuudised Tšehhi ja Belgia ägavad koroonakoorma all Arvamus Urmas Nemvalts: meenutusi Mägi-Karabahhist (2) Gert Jostov: kas kodus või kontoris? Lugejakiri: Kelle mure on ELi välispiir? Aivar Sõerd: valitsus vassib laenuraha asjus (11) Lauri Tõnspoeg: saamatu keskkonnaminister astugu tagasi (3) Toomas Alatalu: riikide sünni otsustavad jõud ja suhted (4) Karl Gustaf Scherman: vajame uut hauarahu lepingut (11) JULGEOLEK ⟩ Alexander Lott: Läänemeri ja Must meri – mare clausum või mare liberum? (4) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Kaliningradist Krimmi Fookus JULGEOLEK ⟩ Alexander Lott: Läänemeri ja Must meri – mare clausum või mare liberum? (4) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Kaliningradist Krimmi Kultuur GRAAFIKUD ⟩ Teatristatistikas tehti taas rekordeid (1) «Band of Gypsys 50»: pool sajandit kitarrimõnu Lahkuja kustutab tule? (2) Sport Mait Patraili koduklubi läheb eurosarja trofee jahile Spordi lühiuudised Miks pole Eestis tulevärki, mis kõditab maailmas miljonite vutifännide närve? (1) Rootsi WRC-etapp tegi muudatusi, et vältida tänavuse krahhi kordumist Vutikoondise peatreener Voolaid: kui nii jätkame, hakkavad pallid rohkem sisse minema (4) Maa Elu Piimatootja: hea vähemalt, et diislikütus on odav Nädala mõte: maaelu käärid Kollaselt õitsevad põllud petavad silma Riik ostab raskustesse sattunud põllumeeste maad kokku (4) Põllumehe võimekus investeeringuks toetust või laenuraha saada jääb kesiseks Kanade ületalve pidamises pole midagi keerulist Päev veinitalus: kuidas valmib viinamarjavein? Tormid meil ja mujal Taimed ei tee imet, ent leevendavad haigusnähte Niidukeid on odavam hooldada enne talvekorterisse viimist Kogenud hapendaja jätab kapsa ja kurgi teistele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kanade ületalve pidamises pole midagi keerulist

3 min lugemist
Kanala vajab talvel kindlasti lisavalgustust.  FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Suvekanade pidamine on muutunud väga populaarseks, aga tegelikult pole ka kanade ületalve pidamine midagi ülearu keerulist. Linnukasvatajate Seltsi esimees Liina Elken jagas nõu, kuidas seda teha.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kogenud linnukasvatajana ütles Elken, et kõige tähtsam on talveruumi temperatuuri stabiilsus ja kuivus. „Kana ei taha niiskust ja tõmbetuult. Kui on valida sooja ja niiske või külma ja kuiva ruumi vahel, siis kindlasti on parem viimane variant.” Erinevalt kariloomadest kana ise oma kehaga ruumi kütta ei suuda, seega võiks ruumis olla lisakütmise võimalus või peaks ruum olema väike ja madal. Talvine temperatuur võiks ideaalis olla 16–20 kraadi ja tähtis on stabiilsus. „Kui näiteks täna on neil toas +10 kraadi ja homme –5, siis see ei ole hea. Kui on oht, et ruumis langeb temperatuur talvel miinusesse, tuleks linde mitu korda päevas joota ja mune korjata samuti mitu korda päevas,” õpetas Elken.

Müügil on ka linnaaeda paigaldatavad teisaldatavad soojustatud kanamajakesed. Kui internetist pisut uurida, siis sellise pisikese mõnele kanale sobiva soojustatud majakese ehitamisega saab enamik ise hakkama. „Soojalamp sisse ja kanad elavad seal ilusti talve üle,” ütles Elken. Ka garaaži nurka annab neile elamise ehitada.

14.10.2020 16.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto