Sisukord
Kultuur
Tänane leht
15.10.2020
Eesti Erikomisjon Hillar Tederi suurannetust niisama ei jäta (12) Voltri: palga külmutamine viib streigini Eesti lühiuudised Rebaste, naaritsate ja tšintšiljade saatus kaalukausil (39) Aasta muinsusteoga sai hakkama Valga vallavalitsus Linnavalitsus elustas Reformierakonna mulluse plaani (2) Gümnasistide ideed: taskuhäälingust stressivastaste mesilasvahaküünaldeni Majandus Raul Siem: postkontorid võiks asendada pakiautomaatidega (10) Majanduse lühiuudised Valgevene äri tõi Eesti firmale sajamiljonilise käibekasvu (1) Välismaa Mäda süsteem röövib Rumeenia inimkaubanduse ohvritelt lootuse õiglusele (3) Sõja meenutamine pani Korea menubändi Hiinas põlu alla Mägi-Karabahh – mitte kristlaste ja moslemite konflikt, aga natuke siiski (5) Välismaa lühiuudised Tšehhi ja Belgia ägavad koroonakoorma all Arvamus Urmas Nemvalts: meenutusi Mägi-Karabahhist (2) Gert Jostov: kas kodus või kontoris? Lugejakiri: Kelle mure on ELi välispiir? Aivar Sõerd: valitsus vassib laenuraha asjus (11) Lauri Tõnspoeg: saamatu keskkonnaminister astugu tagasi (3) Toomas Alatalu: riikide sünni otsustavad jõud ja suhted (4) Karl Gustaf Scherman: vajame uut hauarahu lepingut (11) Julgeolek ⟩ Alexander Lott: Läänemeri ja Must meri – mare clausum või mare liberum? (4) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Kaliningradist Krimmi Kultuur GRAAFIKUD ⟩ Teatristatistikas tehti taas rekordeid (1) «Band of Gypsys 50»: pool sajandit kitarrimõnu Lahkuja kustutab tule? (2) Sport Mait Patraili koduklubi läheb eurosarja trofee jahile Spordi lühiuudised Miks pole Eestis tulevärki, mis kõditab maailmas miljonite vutifännide närve? (1) Rootsi WRC-etapp tegi muudatusi, et vältida tänavuse krahhi kordumist Vutikoondise peatreener Voolaid: kui nii jätkame, hakkavad pallid rohkem sisse minema (4) Maa Elu Piimatootja: hea vähemalt, et diislikütus on odav Nädala mõte: maaelu käärid Kollaselt õitsevad põllud petavad silma Riik ostab raskustesse sattunud põllumeeste maad kokku (4) Põllumehe võimekus investeeringuks toetust või laenuraha saada jääb kesiseks Kanade ületalve pidamises pole midagi keerulist Päev veinitalus: kuidas valmib viinamarjavein? Tormid meil ja mujal Taimed ei tee imet, ent leevendavad haigusnähte Niidukeid on odavam hooldada enne talvekorterisse viimist Kogenud hapendaja jätab kapsa ja kurgi teistele Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Band of Gypsys 50»: pool sajandit kitarrimõnu

2 min lugemist
Raul Ukareda ja bänd «Band of Gypsys 50». Raul Ukareda kitarril ja Janno Trump bassil. FOTO: Rene Jakobson

Äärmiselt nauditav on näha ja kuulda, kuidas inimesed teevad midagi, mida nad väga hästi oskavad, väga suure armastusega. Niisugust kogemust pakkus Raul Ukareda ja tema bänd, kui nad esitasid Jimi Hendrixi albumi «Band of Gypsys» (1970) materjali kolmapäeva õhtul Fotografiskas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kunagi 1980ndatel kuulsin esmakordselt väljendit «vat kus panen silmad kinni ja kukun kütma», millega peeti silmas tehniliselt nõudliku kitarrisoolo andunud esitajat. Just sellega Ukareda fraasi kõige paremas mõttes kolmapäeval laval tegeleski. Mingit pidi tuletas tema pühalikkus meelde organisti, kes suures kirikus, kuhu läbi roosakna langevad värvilised valguskiired, asetab sõrmed oreli manuaalile, et hakata mängima oma Bachi lemmikfuugat. Mulle on alati tundunud, et Hendrix ja Bach võiksid kuidagi olla sama lastekodu poisid, mis siis, et esimest iseloomustab kosmiline improvisatsiooniline vabadus ja teist sama kosmiline matemaatiline täpsus.

Raul Ukareda ja bänd «Band of Gypsys 50». Trummidel Kaspar Kalluste. FOTO: Rene Jakobson
14.10.2020 16.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto