Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.10.2020
Eesti Erikomisjon Hillar Tederi suurannetust niisama ei jäta (12) Voltri: palga külmutamine viib streigini Eesti lühiuudised Rebaste, naaritsate ja tšintšiljade saatus kaalukausil (39) Aasta muinsusteoga sai hakkama Valga vallavalitsus Linnavalitsus elustas Reformierakonna mulluse plaani (2) Gümnasistide ideed: taskuhäälingust stressivastaste mesilasvahaküünaldeni Majandus Raul Siem: postkontorid võiks asendada pakiautomaatidega (10) Majanduse lühiuudised Valgevene äri tõi Eesti firmale sajamiljonilise käibekasvu (1) Välismaa Mäda süsteem röövib Rumeenia inimkaubanduse ohvritelt lootuse õiglusele (3) Sõja meenutamine pani Korea menubändi Hiinas põlu alla Mägi-Karabahh – mitte kristlaste ja moslemite konflikt, aga natuke siiski (5) Välismaa lühiuudised Tšehhi ja Belgia ägavad koroonakoorma all Arvamus Urmas Nemvalts: meenutusi Mägi-Karabahhist (2) Gert Jostov: kas kodus või kontoris? Lugejakiri: Kelle mure on ELi välispiir? Aivar Sõerd: valitsus vassib laenuraha asjus (11) Lauri Tõnspoeg: saamatu keskkonnaminister astugu tagasi (3) Toomas Alatalu: riikide sünni otsustavad jõud ja suhted (4) Karl Gustaf Scherman: vajame uut hauarahu lepingut (11) Julgeolek ⟩ Alexander Lott: Läänemeri ja Must meri – mare clausum või mare liberum? (4) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Kaliningradist Krimmi Kultuur GRAAFIKUD ⟩ Teatristatistikas tehti taas rekordeid (1) «Band of Gypsys 50»: pool sajandit kitarrimõnu Lahkuja kustutab tule? (2) Sport Mait Patraili koduklubi läheb eurosarja trofee jahile Spordi lühiuudised Miks pole Eestis tulevärki, mis kõditab maailmas miljonite vutifännide närve? (1) Rootsi WRC-etapp tegi muudatusi, et vältida tänavuse krahhi kordumist Vutikoondise peatreener Voolaid: kui nii jätkame, hakkavad pallid rohkem sisse minema (4) Maa Elu Piimatootja: hea vähemalt, et diislikütus on odav Nädala mõte: maaelu käärid Kollaselt õitsevad põllud petavad silma Riik ostab raskustesse sattunud põllumeeste maad kokku (4) Põllumehe võimekus investeeringuks toetust või laenuraha saada jääb kesiseks Kanade ületalve pidamises pole midagi keerulist Päev veinitalus: kuidas valmib viinamarjavein? Tormid meil ja mujal Taimed ei tee imet, ent leevendavad haigusnähte Niidukeid on odavam hooldada enne talvekorterisse viimist Kogenud hapendaja jätab kapsa ja kurgi teistele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rebaste, naaritsate ja tšintšiljade saatus kaalukausil

4 min lugemist
Hõberebane Balti Karusnaha farmis Harjumaal Karjakülas. FOTO: Mihkel Maripuu

Täna on riigikogus esimesel lugemisel loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seadus, millega keelataks Eestis loomade aretamine ja pidamine üksnes või peamiselt karusnaha saamiseks. Erakondadeüleselt esitatud karusloomafarmide keelustamise eelnõu, mis on varem kaks korda esimesel lugemisel tagasi lükatud, võib ka seekord pikemata otsa leida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Karusloomafarmide keelustamise eelnõu on algatanud 23 riigikogu liiget, peamiselt reformierakondlased ja sotsiaaldemokraadid, kuid kambas on ka kaks keskerakondlast, Andrei Korobeinik ja Oudekki Loone.

Eelnõu seletuskirjas viidatakse peamiselt Euroopa Parlamendi 2015. aasta teadusraportile, mille järgi on karusloomafarmide keelustamine ainus lahendus, kuidas hoida ära loomade heaolu nõuete tõsist rikkumist karusnahatööstuses. Seadus hakkaks plaani järgi kehtima 1. jaanuaril ning enne seda välja antud tegevusloaga saaks minke ja kährikuid tehistingimustes pidada 2023. aasta 30. juunini.

14.10.2020 16.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto