Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.10.2020
Eesti Erikomisjon Hillar Tederi suurannetust niisama ei jäta (12) Voltri: palga külmutamine viib streigini Eesti lühiuudised Rebaste, naaritsate ja tšintšiljade saatus kaalukausil (39) Aasta muinsusteoga sai hakkama Valga vallavalitsus Linnavalitsus elustas Reformierakonna mulluse plaani (2) Gümnasistide ideed: taskuhäälingust stressivastaste mesilasvahaküünaldeni Majandus Raul Siem: postkontorid võiks asendada pakiautomaatidega (10) Majanduse lühiuudised Valgevene äri tõi Eesti firmale sajamiljonilise käibekasvu (1) Välismaa Mäda süsteem röövib Rumeenia inimkaubanduse ohvritelt lootuse õiglusele (3) Sõja meenutamine pani Korea menubändi Hiinas põlu alla Mägi-Karabahh – mitte kristlaste ja moslemite konflikt, aga natuke siiski (5) Välismaa lühiuudised Tšehhi ja Belgia ägavad koroonakoorma all Arvamus Urmas Nemvalts: meenutusi Mägi-Karabahhist (2) Gert Jostov: kas kodus või kontoris? Lugejakiri: Kelle mure on ELi välispiir? Aivar Sõerd: valitsus vassib laenuraha asjus (11) Lauri Tõnspoeg: saamatu keskkonnaminister astugu tagasi (3) Toomas Alatalu: riikide sünni otsustavad jõud ja suhted (4) Karl Gustaf Scherman: vajame uut hauarahu lepingut (11) Julgeolek ⟩ Alexander Lott: Läänemeri ja Must meri – mare clausum või mare liberum? (4) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Kaliningradist Krimmi Kultuur GRAAFIKUD ⟩ Teatristatistikas tehti taas rekordeid (1) «Band of Gypsys 50»: pool sajandit kitarrimõnu Lahkuja kustutab tule? (2) Sport Mait Patraili koduklubi läheb eurosarja trofee jahile Spordi lühiuudised Miks pole Eestis tulevärki, mis kõditab maailmas miljonite vutifännide närve? (1) Rootsi WRC-etapp tegi muudatusi, et vältida tänavuse krahhi kordumist Vutikoondise peatreener Voolaid: kui nii jätkame, hakkavad pallid rohkem sisse minema (4) Maa Elu Piimatootja: hea vähemalt, et diislikütus on odav Nädala mõte: maaelu käärid Kollaselt õitsevad põllud petavad silma Riik ostab raskustesse sattunud põllumeeste maad kokku (4) Põllumehe võimekus investeeringuks toetust või laenuraha saada jääb kesiseks Kanade ületalve pidamises pole midagi keerulist Päev veinitalus: kuidas valmib viinamarjavein? Tormid meil ja mujal Taimed ei tee imet, ent leevendavad haigusnähte Niidukeid on odavam hooldada enne talvekorterisse viimist Kogenud hapendaja jätab kapsa ja kurgi teistele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aivar Sõerd: valitsus vassib laenuraha asjus

4 min lugemist
  • Vanad laenud makstakse tagasi uue laenuga.
  • Tallinna Haigla ehituseks pole riigieelarves sentigi.
  • Laenurahaga viiakse ellu püsikulude kiire kasv.
Aivar Sõerd. FOTO: Jaanus Lensment

Meile räägitakse, et laenuraha eelarve püsikuludeks ei lähe, aga tegelikult see põhiliselt sinna lähebki, kirjutab Riigikogu liige Aivar Sõerd (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kevadel tuli valitsus avalikkuse ette sõnumiga, et tehakse 2,5 miljardi euro suurune lisaeelarve. See pidi olema esimene majanduspakett. Riigikokku jõudnud seaduseelnõu maht oli sellest siiski kaks korda väiksem.

Sügisel avaldatud rahandusministeeriumi majandusprognoos tõi asjasse selgust juurde. Tegelikult on lisaeelarve kulude ja abimeetmete maht tänavu veidi üle 800 miljoni euro. KredExi kaudu ettevõtetele antavad laenud ja käendused ei edenenud nii, nagu need algselt välja reklaamiti. Järgmistest abipakettidest enam ei räägita.

Majandusprognoosi dokumendist saime teada ka seda, et laenuraha on tänavu kasutusele võetud 2,8 miljardit eurot. Sellest pidi jääma suur osa reservi. Majandus- ja taristuminister Taavi Aas rääkis, et laenuraha kasutamine investeeringuteks on plaanis järgmisel aastal. Laenuraha polevat kasutusele võetud sellepärast, et teine lisaeelarve jäi sellel aastal tegemata.

14.10.2020 16.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto