K, 7.12.2022

Söögikoht. Kust saab pealinna parimat paneeritud lillkapsast?

Britt Rosen
Söögikoht. Kust saab pealinna parimat paneeritud lillkapsast?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raido, ühtaegu moodne, kodune ja soodne.
Raido, ühtaegu moodne, kodune ja soodne. Foto: Radio

Vaid mõni samm raadio- ja telemajast, kui oletegi Radios, Kadrioru elusaima õhustikuga bistroos, kus on kohalikku vaibi ja kogukondlikku maiku, lihtsat head toitu ning külluslik veinipood pealekauba.

Filipiinipärane Adobo-kana basmatiriisi ja tomati-sibulasalatiga. Veiselihalasanje värske salatiga. Kodused kotletid kreemise sinepikastme, kartulipüree ja peedisalatiga. Need on Radio päevapraed, mida söögikoht viimati argipäeviti on pakkunud. Hind, uskumatu küll, 6 eurot!

Pealinna kohta pole seda sugugi palju, kui arvestada, et mõnes üsna kehvavõitu köögiga sööklas maksab lõunapraad tihtilugu 5 eurot. Seejuures pole viieeuroses taldrikutäies enamasti mingit maitsevärvi ja seda ei too lauale ettekandja, rääkimata sellest, et praes ei ole tunda kübetki peakoka Rado Mitro kätt.

Slovakk Rado Mitro sai Eesti maitseküttidele tuttavaks kuus aastat tagasi, kui tuli Tallinna vanalinna Ribe kööki vägesid juhatama. Ribest sai juunikuise uuenduskuuriga Rado, kus Mitro koos kaasosaniku Triinu Tapperiga samuti ööd rabab. Radios – tore nimemäng raadiost ja Radost – on mehe kompanjoniks sommeljee Tanel Turk. Mõlemad ütlevad, et tegid toidukoha, kus nad ise meelsasti käiks.

Märksõnad
Tagasi üles