Sisukord
Arter
Tänane leht
17.10.2020
Eesti Siseminister Deutsche Wellele: las geid jooksevad Rootsi (86) Koroonatestidest saab Eesti suurim riigihange läbi aegade (5) Eesti lühiuudised Eesti Atlantis. Peipsi järve vajunud Praaga saarelt leiti haruldasi esemeid (7) Pahavara kolmas laine puudutas ka riigiasutusi Loomakaitsjate MTÜs on rohkem töötajaid kui Eesti suurimas karusloomafarmis (4) Loomaaiauudised Majandus Eestlaste lemmikaktsiad: osta Teslat, müü Tallinna Sadamat Tallinna Kaubamaja kolmas kvartal oli nigelavõitu Baltika heidab mehed üle parda Välismaa Ülemkogu kandis mitmeid koroonakaotusi (2) Poola uus loomakaitseseadus ajas farmerid tänavatele (1) Välismaa lühiuudised USA valmistub valimiskaoseks (4) Arvamus Ilma tegev Eesti noorteadlane: ajubioloogia paneb ühiskonna raskete valikute ette (2) Juhtkiri ⟩ Ka kõrgharidus vajab raha Karl Mihkel Eller: tõkkesprint Tallinna lennujaamas Nädala lugu ⟩ Mihkel Mutt: poliitika igavene taastulek (1) Hillar Teder: helde käega kinnisvaramagnaat Õpipoisist peaministriks (22) Koroonahärjal sarvist Hurmuri ajalooline mälu Kultuur Retk Heino Parsi otsingute otsinguil (1) Eesti animafilmi ükssarvik Sport Presidendivalimistel kaotanud Pevkur: inimesed lihtsalt valetasid mulle näkku (14) Eesti – väikeriik, kes hüppab kergejõustikus üle oma varju Videod ⟩ Eesti kiireim mees: me ei joo, suitseta ega tee narkootikume. Meil on vaid naised ja masinad (4) AK Ilma tegev Eesti noorteadlane: ajubioloogia paneb ühiskonna raskete valikute ette (2) EKI keelekool: eesti keele soome-ugri süda Els Heinsalu ja Ülo Niinemets: milleks meile lisanduvat teadusraha tegelikult vaja on? (4) Jelena Skulskaja: 256 armukest ehk tõlke raskused (2) Sveta Grigorjeva: ma pole pidanud Eesti ühiskonda integreeruma, mind kasvatatigi eestlaseks (15) Retk Heino Parsi otsingute otsinguil (1) Eesti animafilmi ükssarvik Digikultuur. Mis on ühist kultuuril ja tehisintellektil? Vikerkaar loeb. Igavust omale otsida Inimesed ajakapslis Tõega säästlikult ringi käivad tunnistajad Aja auk. Sari, mis on sama naljakas kui elu Juurikas. Valitsus ja Ameerika advokaat Juurikas. Pea püsti, Ott! NÄDALA PLAAT. Raugelt jõuline melanhoolia Arter Urmas Vaino: reaalained on meil kõige suurem probleem (27) Täiuslik torm: Mida on aastatagusest Lõuna-Eesti supermarust õppida? (1) Soovituste järgi söönuks?! Ärge lootkegi! Harrastaja näitas sitkust, mis murraks maha isegi profid Kodu ja aed Viimsi rabaäärsel krundil: hortus musicus Erika ja Aarne Saluveeri pere moodi Söögikoht. Kust saab pealinna parimat paneeritud lillkapsast? Kunstiakna galerii 10. Mida tarbekunstnikud sünnipäevalauale panevad? Eesti rekord, mis sündis ringrajal kiirusega 30 km/h (1) Volditavad ekraanid on lõpuks kasutamisvalmis (3) 12 moehitti, mis teevad selle sügise (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

12 moehitti, mis teevad selle sügise

4 min lugemist
Tiina Talumees, "Hetk" FOTO: Mai Grepp

Õues toimuvat vaadates kipub jääma mulje, et suvi kestab igavesti ja sügist ei tulegi. Ärge uskuge! Sügis raksab sisse üleöö ja siis on meil korraga vaja riideid, mis olemise ilusamaks ja hinge helgemaks muudaks. Või arvasite, et sügismood on sünge näoga mustas mantlis mossitamiseks? Kuus andekat, naiseliku käekirjaga Eesti moeloojat seda küll ei arva. Arter kogus kokku igaühelt kaks kuldaväärt moemärksõna sügiseks. Siin on sügismoe kaksteist käsku ja kurbusele pole kohta millimeetritki!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tujutõstvus ja vastupidavus

Tiina Talumees

Kollektsioonis on palju värve. Selle stiil on mulle endale hästi lähedane – ma tõesõna tegin esimest korda kollektsiooni, millest kannaksin absoluutselt kõiki asju. Gamma on kombineeritud sinistest, rohelistest, aga on ka oranži. Palju uljaid toone ühes kangas, mis paneb silma särama. Just seda inimesed praegu moelt ootavad. Minu fookuses oli luua asju, mis tõesti kestaks kaua, ma ütlen «ajatu klassika» ja mõtlen seda täiesti siiralt – et asjad oleks kümne aasta pärast sama kantavad. Sellepärast ongi kollektsiooni nimi Hetk. Mis veel oluline – asjad on mugavad, keha paitavad ja naturaalsed. Praegu tahame rõivaid, milles oleks hea ja mugav olla. See kõlab klišeelikult, aga põhitõed ongi lihtsad: tahame ilusaid, mugavaid ja vastupidavaid asju, milles oleks hea olla ja mis ei teeks elu asjatult keeruliseks.

VAATA Tiina Talumehe moeetendus toimus 15. oktoobril, lähemalt peagi Arterist.

Tiina Talumees, "Hetk" FOTO: Mai Grepp

Lilled ja neoonvärvid

Maria Tammeorg, Mammu Couture

Värvid, kaunitarid, värvid! Just seda me sel sügisel kõik vajame. Midagi erksat ja energilist vastukaaluks surutusele ja süngusele, mis nii pikalt on meie ümber kestnud. Ma ise naeran, et mul on vist juba reaalsustaju kaduma hakanud, pole enam mingit ahistavat figuurikriitilisust, mis soovitaks mustaga piirduda. Ei, helged toonid ja kirkad pastellid teevad tuju heaks, moe ülesanne on tasakaalu luua ja praegu on vaja kaalukaussi positiivsemas suunas nihutada. Minus pulbitseb kohe selline elurõõm, ma vajan midagi helget ja positiivset ja usun, et paljud teisedki naised tunnevad sama.

VAATA Mammu Couture’i etendust virtuaalsel TFW-l 21. oktoobril kell 18. 

Mammu Couture FOTO: Maria Tammeorg

Aristokraatlik ilu ja sensuaalne must

Liisi Tui, Virtuoza

Koroonaaeg on mulle tekitanud tunde, et mood ei pea olema enam liiga eksperimenteeriv, pigem luksuslik ja igavene. Minu silmis on must väga õige värv. Mina soovitan ühendada vana maailma ja modernse ümbruse. Musta ei pea kartma, aga see toon vajab tundlikkust – pits ja samet, mõni sädelev kivike, õige toon on sügav sitikmust. Must on kapriisne nagu naine, see vajab kvaliteeti, head kangast ja ideaalset istuvust. Suvaline asi, mis pole sinu järgi loodud, ei saavuta seda kunagi. Minu meelest on uue maailma mood aeglane mood, mida saab kaua-kaua kanda. Mitte selline hetketuju ajel ostetud asi, mida kannad kaks korda ja siis juba tüdined. Mood võiks olla investeering, mida kanda kaua, ja see näeb ikka hea välja.

VAATA Virtuoza by Liisi Tui virtuaalset moeetendust Elu24 veebist. 

Virtuoza by Liisi Tui FOTO: Mardo Männimägi
16.10.2020 19.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto