Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.10.2020
Eesti Tuuker salapärasest Estonia-videost: Otsige see kassett üles (5) Taavi Rõivas teeb poliitikaga lõpparve ja läheb ärisse Postimehe metsasari ⟩ RMK keeldub avalikustamast rahvale tähtsate metsade kaarti (18) Eesti lühiuudised Galerii ⟩ Riigikogus läbis esimese lugemise karusloomafarmide keelustamine Eesti teadlased asusid metsikute hiirte abil koroonavaktsiini uurima USA pidas kinni suurpettuses süüdistatava Eesti kodaniku (1) Majandus Nordica kauaoodatud riigiabi kulub vanade võlgade klattimiseks (4) Korea megabändi BTS mänedžeride aktsia debüteeris tormiliselt Kaamose juht: riigi tuge on tarvis ainult kolmes valdkonnas (1) Majanduse lühiuudised Rõivatööstus teeb läbi suuremat sorti muutuse Välismaa Brüssel tunnistas suhte halva lõpu tõenäosust Kohalik vaade ⟩ Leedu parteisid ootab ees miini­väli (1) Välismaa lühiuudised Norra andis Poola kodanikule Rafał Gawełile asüüli KOHALIK VAADE ⟩ Rooma ilu varjab vaesust ja nälga (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Infosõda metsarindel (1) Teet Korsten: partei – meie aja au, mõistus ja südametunnistus Iverson Ng: üks riik, kaks keelt ja müüt «Eesti eest» (27) Kadri Simson: hooneid renoveerides turgutame majandust (1) Edward Lucas: sõnadest ja tegudest (1) Lauri Aasmann: küberturvalisus on kas ettevõtte visiitkaart või komistuskivi Martin Hirvoja: Danske rahapesus pole kohtupidamine võimalik KESKKOND ⟩ Renno Nellis: 20 aastat metsa vääriselupaikade otsimise saagat KESKKOND ⟩ Rein Kuresoo: täna uurid kariksammalt, homme reedad kodumaa? Kultuur Kadri Noormets liigub päris teatri poole Road-movie’lik krimiseiklus läbi Eestimaa Päev krabi-inimese elus Filmiarvustus ⟩ Metsikud aastad muumilooja elus Sadistliku ülemõe vanad seiklused Sport Spordi lühiuudised NBA sõidab Tokyo mängudele «sisse» ja olümpiakorvpall läheb ajas 30 aastat tagasi? Jalgpallikoondis alustas usu taastamist, ent veel on vaja vaeva näha Tartu Tartlased sordivad prügi laisalt Aet Rebane: nimeseadus nimega Asendustegevus (1) Risto Mets: oma särk on ikka ihule lähedal Video ⟩ Linlased istutasid kesklinna uudismaale elurikkuse Eriasjade prokurör loobus kõrgest ametikohast Tartu lühiuudised Kaht Tartumaa aasta küla kandidaati ühendab üks mure Elu ridakülas: ehitaja lõhkus kaevud ja kadus Tark Tartu ⟩ Kopsu­­siirdajate tiim Tanel Laisaare juhtimisel rühib edasi Mis juhtus päikesepoisiga uues koolis (2) Vello Sefiirimäe ootab oma järge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauri Aasmann: küberturvalisus on kas ettevõtte visiitkaart või komistuskivi

4 min lugemist
  • Uued töövormid panevad usalduse kaalule
  • Kurjategijad töötavad firmadega sarnasel põhimõttel
  • Küberrünnakutel on vahe sees
Lauri Aasmann. FOTO: Madis Veltman

Küberturvalisusele tähelepanu pööramata jätmine võib elujõulise ettevõtte maha murda, kirjutab RIA küberturvalisuse teenistuse juht Lauri Aasmann.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Infoühiskond särab oma tohutute võimalustega, kuid ta ei tohi meid kaasnevate ohtude suhtes pimedaks muuta. Meie praegune 4G-mobiilsidestandard asendub õige pea 5G-ga, mis toob suuremad kiirused ja veel rohkem seadmeid ühendatakse internetti. Sünnivad uue teenused ja kerkivad uued võimalused. Murelikuks teeb aga see, et praegugi pole pisematel ettevõtetel jõudu või soovi oma süsteeme korralikult kaitsta. Mis saab siis, kui tehnoloogia arenedes tuleb lukustamist vajavaid uksi järjest rohkem juurde?

Tehnoloogia areng annab muidugi rohkem kui võtab. Kuid tehnoloogia areng tähendab, et ka tööd ei saa korraldada nii nagu viis aastat tagasi, rääkimata 30 aasta tagusest ajast. Suur osa ettevõtteid kasutab majandustarkvara, mis aitab arvete üle arvet pidada. Kolm dekaadi tagasi piisas arvete ja finantsandmete kaitsmiseks korralikust seifist. Seif on füüsilise vara kaitsmisel muidugi siiani abiks, aga kui sisse murtakse digitaalsetest ustest, on sellest vähe kasu, sest andmed saadakse kätte sealt. Tegelikult pole alati vaja ettevõtete digiuksi isegi maha murda, sest neid pole kunagi lukustatud ja sisenemiseks piisab ukselingi alla vajutamisest – siis saab juba andmetes tuhlata.

15.10.2020 17.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto