Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.10.2020
Eesti Tuuker salapärasest Estonia-videost: Otsige see kassett üles (5) Taavi Rõivas teeb poliitikaga lõpparve ja läheb ärisse Postimehe metsasari ⟩ RMK keeldub avalikustamast rahvale tähtsate metsade kaarti (18) Eesti lühiuudised Galerii ⟩ Riigikogus läbis esimese lugemise karusloomafarmide keelustamine Eesti teadlased asusid metsikute hiirte abil koroonavaktsiini uurima USA pidas kinni suurpettuses süüdistatava Eesti kodaniku (1) Majandus Nordica kauaoodatud riigiabi kulub vanade võlgade klattimiseks (4) Korea megabändi BTS mänedžeride aktsia debüteeris tormiliselt Kaamose juht: riigi tuge on tarvis ainult kolmes valdkonnas (1) Majanduse lühiuudised Rõivatööstus teeb läbi suuremat sorti muutuse Välismaa Brüssel tunnistas suhte halva lõpu tõenäosust Kohalik vaade ⟩ Leedu parteisid ootab ees miini­väli (1) Välismaa lühiuudised Norra andis Poola kodanikule Rafał Gawełile asüüli KOHALIK VAADE ⟩ Rooma ilu varjab vaesust ja nälga (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Infosõda metsarindel (1) Teet Korsten: partei – meie aja au, mõistus ja südametunnistus Iverson Ng: üks riik, kaks keelt ja müüt «Eesti eest» (27) Kadri Simson: hooneid renoveerides turgutame majandust (1) Edward Lucas: sõnadest ja tegudest (1) Lauri Aasmann: küberturvalisus on kas ettevõtte visiitkaart või komistuskivi Martin Hirvoja: Danske rahapesus pole kohtupidamine võimalik KESKKOND ⟩ Renno Nellis: 20 aastat metsa vääriselupaikade otsimise saagat KESKKOND ⟩ Rein Kuresoo: täna uurid kariksammalt, homme reedad kodumaa? Kultuur Kadri Noormets liigub päris teatri poole Road-movie’lik krimiseiklus läbi Eestimaa Päev krabi-inimese elus Filmiarvustus ⟩ Metsikud aastad muumilooja elus Sadistliku ülemõe vanad seiklused Sport Spordi lühiuudised NBA sõidab Tokyo mängudele «sisse» ja olümpiakorvpall läheb ajas 30 aastat tagasi? Jalgpallikoondis alustas usu taastamist, ent veel on vaja vaeva näha Tartu Tartlased sordivad prügi laisalt Aet Rebane: nimeseadus nimega Asendustegevus (1) Risto Mets: oma särk on ikka ihule lähedal Video ⟩ Linlased istutasid kesklinna uudismaale elurikkuse Eriasjade prokurör loobus kõrgest ametikohast Tartu lühiuudised Kaht Tartumaa aasta küla kandidaati ühendab üks mure Elu ridakülas: ehitaja lõhkus kaevud ja kadus Tark Tartu ⟩ Kopsu­­siirdajate tiim Tanel Laisaare juhtimisel rühib edasi Mis juhtus päikesepoisiga uues koolis (2) Vello Sefiirimäe ootab oma järge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vello Sefiirimäe ootab oma järge

4 min lugemist
Kirjanik ja Tartu linnaametnik Juhan Voolaid kasvas üles Riia mäel Riia 11 valges majas. Kes kõik seal veel elasid ja kuidas toonane elu lapse silme läbi paistis, kirjutab ta oma uusimas raamatus «Tartu 1971–1983. Jõmpsika mälestused». FOTO: Margus Ansu

Mõni pink, verevad lillekerad ja keset kive visalt kasvavad kuused pingutavad kõigest jõust, kuid inimesed kõnnivad Riia mäe platsist enamasti joonelt üle. Nagu siiski, kui seal seisis Lenini kuju või üürikest aega töötas purskkaev.«Minu Riia mägi oli mu suure kodumaja taga,» ütles väljaku vastas Tartu ja Nooruse poega ühe katuse all Riia 11 majas üles kasvanud Juhan Voolaid (49). «Minu mälestustes on selle platsi ümber alati autod mürisenud ja sellepärast pole mul siin kunagi hea olla olnud.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mälestustega on kaks võimalust – sa kas tähendad need üles või need surevad koos sinuga, kirjutate oma viimati ilmunud raamatu eessõnas. Kuid inimesed ei mäleta kõiki asju õigesti. Kui palju ema ja isa teie lapsepõlvemälestusi korrigeerisid?

Ei olnud tegelikult palju seda, mis oli teisiti meelde jäänud. Vanemad tuletasid mõne loo meelde, mille ise olin täiesti unustanud. Ema rääkis loo, kuidas seisime lasteaiast tulles Tartu poe ees pikas apelsinisabas ja jäime tühjade pihkudega. Siis läksime mõni maja edasi Sügise poe filiaali, kus samuti apelsine müüdi, needki oleksid vist enne meid otsa lõppenud. Aga siis tuli poest välja noor naine, andis emale koti apelsinidega ja ütles: «Ma vaatasin, et teie niikuinii ei saa.»

15.10.2020 17.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto