T, 21.03.2023

NBA sõidab Tokyo mängudele «sisse» ja olümpiakorvpall läheb ajas 30 aastat tagasi?

Ville Arike
, reporter
NBA sõidab Tokyo mängudele «sisse» ja olümpiakorvpall läheb ajas 30 aastat tagasi?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Olümpiaturniir jääks kõvasti vaesemaks, kui seal ei saaks kaasa teha Jimmy Butler (palliga), LeBron James ega teised NBA ässad.
Olümpiaturniir jääks kõvasti vaesemaks, kui seal ei saaks kaasa teha Jimmy Butler (palliga), LeBron James ega teised NBA ässad. Foto: Douglas P. Defelice/afp/Scanpix

Mõnda aega on liikunud jutud, et korvpalliliiga NBA järgmine hooaeg «sõidab sisse» Tokyo olümpiale. Hiljuti ütles suurliiga komissar Adam Silver selle ka ametlikult välja, mis tähendab, et suure tõenäosusega NBA mängijaid tippvõistlusel ei näe.

Juba põgusa pilguheidu järel saab selgeks, et Tokyo mängude omast võib seetõttu tulla kõigi aegade kõige lahjem olümpiaturniir. Ainult ameeriklastest NBA mängijate eemalejäämine viiks olümpiakorvpalli tagasi 1980-ndatesse aastatesse. 1988. aasta Souli mängud, kus kuldmedali sai ka Tiit Sokk, olid viimased, kus USAd esindasid ülikoolipoisid.

Ent erinevalt järgmisest suvest said 1980-ndateni muu maailma riigid panna välja oma paremad pojad ning neil oli taset küll ja veel. Heaks näiteks võib tuua just 1988. aasta Souli mängude finalistid NSV Liidu ja Jugoslaavia, kelle liidrid maandusid peagi NBAs. Liidu koondisest Arvydas Sabonis, Šarunas Marciulionis ja Aleksandr Volkov ning Jugoslaavia kuldsest põlvkonnast suisa pool meeskonda: Dražen Petrovic, Toni Kukoc, Vlade Divac, Dino Radja, Stojan Vrankovic ja Žarko Paspalj.

Märksõnad
Tagasi üles