Sisukord
Arter
Tänane leht
17.10.2020
Eesti Siseminister Deutsche Wellele: las geid jooksevad Rootsi (89) Koroonatestidest saab Eesti suurim riigihange läbi aegade (5) Eesti lühiuudised Eesti Atlantis. Peipsi järve vajunud Praaga saarelt leiti haruldasi esemeid (7) Pahavara kolmas laine puudutas ka riigiasutusi Loomakaitsjate MTÜs on rohkem töötajaid kui Eesti suurimas karusloomafarmis (4) Loomaaiauudised Majandus Eestlaste lemmikaktsiad: osta Teslat, müü Tallinna Sadamat Tallinna Kaubamaja kolmas kvartal oli nigelavõitu Baltika heidab mehed üle parda Välismaa Ülemkogu kandis mitmeid koroonakaotusi (2) Poola uus loomakaitseseadus ajas farmerid tänavatele (1) Välismaa lühiuudised USA valmistub valimiskaoseks (4) Arvamus Ilma tegev Eesti noorteadlane: ajubioloogia paneb ühiskonna raskete valikute ette (3) Juhtkiri ⟩ Ka kõrgharidus vajab raha Karl Mihkel Eller: tõkkesprint Tallinna lennujaamas Nädala lugu ⟩ Mihkel Mutt: poliitika igavene taastulek (1) Hillar Teder: helde käega kinnisvaramagnaat Õpipoisist peaministriks (22) Koroonahärjal sarvist Hurmuri ajalooline mälu Kultuur Retk Heino Parsi otsingute otsinguil (1) Eesti animafilmi ükssarvik Sport Presidendivalimistel kaotanud Pevkur: inimesed lihtsalt valetasid mulle näkku (14) Eesti – väikeriik, kes hüppab kergejõustikus üle oma varju Videod ⟩ Eesti kiireim mees: me ei joo, suitseta ega tee narkootikume. Meil on vaid naised ja masinad (4) AK Ilma tegev Eesti noorteadlane: ajubioloogia paneb ühiskonna raskete valikute ette (3) EKI keelekool: eesti keele soome-ugri süda Els Heinsalu ja Ülo Niinemets: milleks meile lisanduvat teadusraha tegelikult vaja on? (4) Jelena Skulskaja: 256 armukest ehk tõlke raskused (2) Sveta Grigorjeva: ma pole pidanud Eesti ühiskonda integreeruma, mind kasvatatigi eestlaseks (15) Retk Heino Parsi otsingute otsinguil (1) Eesti animafilmi ükssarvik Digikultuur. Mis on ühist kultuuril ja tehisintellektil? Vikerkaar loeb. Igavust omale otsida Inimesed ajakapslis Tõega säästlikult ringi käivad tunnistajad Aja auk. Sari, mis on sama naljakas kui elu Juurikas. Valitsus ja Ameerika advokaat Juurikas. Pea püsti, Ott! NÄDALA PLAAT. Raugelt jõuline melanhoolia Arter Urmas Vaino: reaalained on meil kõige suurem probleem (27) Täiuslik torm: Mida on aastatagusest Lõuna-Eesti supermarust õppida? (1) Soovituste järgi söönuks?! Ärge lootkegi! Harrastaja näitas sitkust, mis murraks maha isegi profid Kodu ja aed Viimsi rabaäärsel krundil: hortus musicus Erika ja Aarne Saluveeri pere moodi Söögikoht. Kust saab pealinna parimat paneeritud lillkapsast? Kunstiakna galerii 10. Mida tarbekunstnikud sünnipäevalauale panevad? Eesti rekord, mis sündis ringrajal kiirusega 30 km/h (1) Volditavad ekraanid on lõpuks kasutamisvalmis (3) 12 moehitti, mis teevad selle sügise (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Täiuslik torm: Mida on aastatagusest Lõuna-Eesti supermarust õppida?

6 min lugemist
Torm laastas Võru keskväljakul. FOTO: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Poolsajandi rängim torm lülitas Lõuna-Eestis välja kõik, millega tänapäeva tsivilisatsioonis oleme harjunud. Arter vaatab, mida see möll meile õpetas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maanteed olid murdunud puid triiki täis nagu lageraielank. Hoobilt kadus elekter, õige pea ka mobiil- ja andmeside.

Päike loojus sel päeval Võrus kell 16.38. Linnas möllas torm ja elekter oli seal kadunud juba tosin minutit varem. 27. oktoober 2019 oli päev, mil Lõuna-Eesti mattus pimedusse.

Kaheksa tundi ja 13 minutit

Võru linna ääres Meegomäel asub mändide keskel Lõuna-Eesti haigla. Üheksakorruseline hiigelhoone, tänapäeval Lõuna-Eesti jaoks pisut suur.

Haiglajuht Arvi Vask oli kodus Elvas, kui helistas haigla haldusjuht. Ütles: elektrit pole.

«Seda juhtub ikka, eeldasin, et tuleb lähiminuteil tagasi. Mõni aasta tagasi oli olnud pooletunnine elektrikatkestus,» meenutab Vask, kes jäi siis rahulikuks ja otsustas oodata, kuidas asjad arenevad.

Järgmine kõne oli Võru linnapealt Anti Allaselt – ta ka ei teadnud, kaua elekter ära võib olla, aga arvas, et katkestus võib kesta kauem.

16.10.2020 19.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto