K, 27.09.2023

Võitluslikud reketiduellid tõid tartlastele palju medaleid

Lenel Karu
Facebook
Comments
Tauri Kilk võitis Eesti noorte sulgpallimeistrivõistlustel esikoha noormeeste üksikmängus. Tema sooritusi jälgis valvsal pilgul treener ja sulgpalliklubi Triiton juht Mart Siliksaar.
Tauri Kilk võitis Eesti noorte sulgpallimeistrivõistlustel esikoha noormeeste üksikmängus. Tema sooritusi jälgis valvsal pilgul treener ja sulgpalliklubi Triiton juht Mart Siliksaar. Foto: Sille Annuk

Reedest pühapäevani välkusid Tartus A. Le Coqi spordimajas sajad reketid, sest Eesti meistritiitli nimel võistlesid omavahel noorte ja juunioride vanuseklassi sulgpallurid.

Tartlaste medalisaak avaldab muljet ning annab põhjust uskuda, et sellel alal võib Emajõelinna sportlastelt loota tulevikus suuri saavutusi.

Uhke medalisaak

Reedel peetud eelvoorudest selgusid laupäevaks finalistid neljas vanuseklassis: U11, U13, U15 ja U17. Ligi 161 võistleja hulgast kirjutasid Tartumaalt pärit sulgpallurid üksikmängude kaheksast esikohast enda nimele seitse. Paarismängude võitjate hulgas oli vaid üks paar, kus mõlemad liikmed ei olnud pärit Tartumaalt.

Pühapäeval jätkunud juunioride vanuseklassi võistlustel tuli Tartumaale 24 medalist 19. Üks pingelisimaid duelle oli neidude üksikmängus, kus vastamisi läksid Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK). Kui üksikmängus tuli võitjaks Üprus, siis naispaarismänguks ühendasid konkurendid jõud ning duot Kruus-Üprus ei suutnud alistada keegi. Üprus teenis kolmanda kulla segapaarismängus koos Oskar Männikuga (Nõo SK).

Ma ei saa öelda, et ma võtsin seda mängu lihtsalt, pigem püüdsin oma rütmi säilitada, ütles Tauri Kilk.

Sulgpalliklubi Triiton juht Mark Siliksaar jälgis kolmel päeval võistlusi suure põnevusega ning tema sõnul olid lahingud igati tasavägised. «Suurim üllatus tuli U15 vanuseklassis, kus Triitoni klubi poiss Andrei Schmidt Tartust alistas absoluutseks favoriidiks peetud Rene Leemani. See oli pikk ja tark võitlus,» ütles ta.

Siliksaare hoolealune ja tartlaste esinumber Tauri Kilk sai treeneri sõnul hakkama järjekordse hea sooritusega, võites esimese kulla juba laupäeval U17 noormeeste üksikmängus. «Tauril polnud minu arvates väga tugevat vastast, sest ta võttis kohe alguses suure edu sisse. Nägin treenerina kõrvalt situatsiooni laiemalt ning märkasin vastase vigu, millele sai tähelepanu juhtida,» kirjeldas Siliksaar. Lisaks teenis Kilk pühapäeval teise esikoha juunioride vanuseklassis noormeeste üksikmängus.

Euroopa võistlused

Pärast esimest võitu ütles Tauri Kilk, et tunnetas küll head minekut, kuid mängu kordagi lõdvaks ei lasknud. «Ma ei saa öelda, et ma võtsin seda mängu lihtsalt, pigem püüdsin oma rütmi säilitada,» rääkis ta.

Treener Siliksaare sõnul on sulgpallis vaja kogu aeg vastast pinge all hoida. «Pallid tuleb taha välja lüüa, mängida võimalikult laialt, servid anda eri nurkadesse. Mõnikord kaotab mängija tunnetuse ära, teisel korral on jalad laisad, iga vastase jaoks on vaja valida eraldi taktika,» lisas ta.

Juba mõne nädala pärast sõidab Kilk Euroopa noorte sulgpallimeistrivõistlustele, kus ta kohtub endast ligi kaks aastat vanemate vastastega. «Ma tahan teha hea soorituse, aga ei pane liiga suuri lootusi, sest nad on ikkagi praegu minust vanemad. Kahe aasta pärast on minu aeg, kui tahan midagi suuremat ära teha,» selgitas ta. Tänavu soovib Kilk hooaja jooksul osaleda võimalikult mitmel Euroopa karikaetapil.

Eesti noorte sulgpallimeistrivõistluste võitjad

U11

 • Poiste üksikmäng Kaspar Sorge (TÜASK), tüdrukute üksikmäng Carmella Krislin Kruus (Triiton)
U13
 • Poiste üksikmäng Marti Joost (Nõo SK), tüdrukute üksikmäng Marija Paskotši (Tondi­raba SK)
 • Tüdrukute paarismäng Marija Paskotši (Tondiraba SK) ja Annabel Mutso (Triiton), poiste paarismäng Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton)
 • Segapaarismäng Lumikki Liias ja Rasmus Roogsoo (mõl. Triiton)
U15
 • Noormeeste üksikmäng Andrei Schmidt (Triiton), neidude üksikmäng Heili Merisalu (Nõo SK)
 • Noormeeste paarismäng Rene Leeman (TSKeskus) ja Karl-Aksel Männik (Nõo SK), neidude paarismäng Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova (TÜASK)
 • Segapaarismäng Andrei Schmidt (Triiton) ja Laura-Liis Kale (TSKeskus)
U17
 • Neidude üksikmäng Elisaveta Berik, noormeeste üksikmäng Tauri Kilk (mõl. Triiton)
 • Noormeeste paarismäng Mario Kirisma (Tallinna sulgpallikeskus) ja Robin Schmalz (TSKeskus), neidude paarismäng Emili Pärsim ja Marelle Salu (mõl. Triiton)
 • Segapaarismäng Emili Pärsim ja Hugo Themas (mõl. Triiton)
Juuniorid
 • Noormeeste üksikmäng Tauri Kilk (Triiton), neidude üksikmäng Ramona Üprus (TÜASK)
 • Noormeeste paarismäng Mario Kirisma (Tallinna sulgpallikeskus) ja Robin Schmalz (TSKeskus), neidude paarismäng Ramona Üprus (TÜASK) ja Catlyn Kruus (Triiton)
 • Segapaarismäng Ramona Üprus ja Oskar Männik (Nõo SK)
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles