Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.10.2020
Eesti Kersti Kaljulaid: Eesti inimesed väärivad paremat (58) Mart Helme öeldu vallandas tõlgendustelaviini (45) Meeleavaldaja: mulle ei meeldi sõna «võitlema», tahan lihtsalt elada õigusriigis (17) Eesti lühiuudised Valgevene: seda julmust enam ära ei silu – muutus peab tulema (3) VIDEO ⟩ Henning Witte Estonia hukust: see ei olnud õnnetus, see oli massimõrv (3) Korba küla elanikud valutavad südant uue viadukti pärast (2) Valesti pargitud elektritõukerattad ohustavad vaegnägijaid (1) Majandus Tallinki hinnatõus vihastab tööstureid (3) Väino Kaldoja elutöö hind oli üle 50 miljoni Majanduse lühiuudised Mees pettis riigilt miljardeid – siis tuli maksuamet (1) Välismaa Euroopa vajub koroonasohu (3) KOMMENTAAR ⟩ Kolme mere algatus avab Eesti välispoliitikas vana arutelu uue peatüki Entsüklikas näeb paavsti Kadrioru-kõne mõtteid Prantsuse õpetaja tapja soovis Muhamedi eest kättemaksu (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Mis saab õpetajatest? (4) Erik Aru: miks Trump seekord (vist) kaotab (3) Andres Herkel: Hiina uus rahvuspoliitika (3) Gea Kangilaski: mõeldes abielule (2) Nele Peil: mida õppis kaubandus kevadises koroonakriisis Sergei Metlev: tagasi koju, läände (1) Vladimir Juškin: kes tuleb välja Sotši udust? (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Olev Must: Eesti õpilast ei rahulda liiglihtne läbipääs HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: orjarahvast kasvavad õpihiired (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Toomas Liivamägi: kuiv oivikõpetaja pole parim aineseletaja (1) Fookus HARIDUS JA TEADUS ⟩ Olev Must: Eesti õpilast ei rahulda liiglihtne läbipääs HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: orjarahvast kasvavad õpihiired (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Toomas Liivamägi: kuiv oivikõpetaja pole parim aineseletaja (1) Kultuur Ülitundlik ja sügavaid hingekeeli puudutav muusika «Antarktika 200» pakkus elamust hakitult «Tärkav.VaskID» esitles verivärsket puhkpillimuusikat 7-tunnine filmielamus: kõik teed viivad eikuhugi Sport Prantsusmaal triumfeerinud Kanepi uuendas Eesti rekordit Rekordnumbreid nihutanud Nurme võtab sihikule järgmisegi Loskutovi tippmargi Tippmarki parandanud Kiibus: võib öelda, et lühikava oli peaaegu ideaalne Spordi lühiuudised Eestist pärit hokimees viskas KHLis värava Kanter soovib Eesti spordisüsteemis juurutada uusi põhimõtteid (1) Tartu Armas Riives: häid terapeute tuleb tikutulega otsida Kiri: kes peaks aitama päikesepoissi? Madis Vasser: Tartu kliimakaval napib ambitsioonikust Nutirakendus tutvustab linna ilukirjanduse kaudu Annelinna tervisekeskuses alustasid vastuvõttu ämmaemandad Tartu lühiuudised MIKS? ⟩ ....pole Vanemuise ja Ülikooli tänava ristis, Vanemuise alumise parkla ääres uuel mustal kahe haruga tänavavalgustuspostil lampe küljes? Ülejäänud postidel on ju lambid. Elu Sõna koguduse tühi koloss muutub mööblipoeks (1) Võitluslikud reketiduellid tõid tartlastele palju medaleid Kaotusega leppinud Bigbank Tartu ootab revanši End mustast august välja võidelnud naine aitab nüüd teisi (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

VIDEO ⟩ Henning Witte Estonia hukust: see ei olnud õnnetus, see oli massimõrv

2 min lugemist
Estonia katastroofiga seonduvat uurinud advokaat Henning Witte. FOTO: Andres Haabu

Päeval, mil Rootsis muutus vaadatavaks seriaal «Estonia – leid, mis muudab kõike», kohtusin Stockholmis ka Estonial hukkunute omakseid esindanud advokaadi Henning Wittega. Kõige rohkem teatakse Wittet ehk mitte kohtusaalis saavutatud võitude pärast, vaid tänu tema raamatule «Uppunud tõde» ja keeldumisele nõustuda järeldustega, milleni jõudis Estonia hukku uurinud ametlik komisjon.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaevaliselt astus 62-aastane Witte piki treppi Eesti Maja teisele korrusele, kuid ta silmad särasid. «Me oleme väga õnnelikud,» rääkis Witte nii enda kui ka oma pikaaegse kaasvõitleja, Estonia vrakile sukeldumas käinud Saksa ajakirjaniku Jutta Rabe eest. «Olen kaotanud Rootsis väga palju nii majanduslikult kui ka reputatsiooni mõttes,» kurtis Witte, kes ütles, et tema vastu alustati laimukampaaniaga kohe, kui ta hakkas tööle Estonia hukku puudutavate alternatiivsete teooriatega. «Nii et ma olen väga õnnelik, et nad seda auku filmisid,» sõnas Witte, kes loodab nüüd õnnetuse uut uurimist. Sest, nagu ütleb Witte: «Ametlik selgitus õnnetusele on vale.»

Ja põrutab veelgi kohutavama süüdistuse: «On täiesti selge, et see [laev] uputati meelega. See polnud õnnetus, see oli massimõrv. Aga me ei tea, kes seda tegi.»

17.10.2020 20.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto