Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.10.2020
Eesti Kersti Kaljulaid: Eesti inimesed väärivad paremat (58) Mart Helme öeldu vallandas tõlgendustelaviini (45) Meeleavaldaja: mulle ei meeldi sõna «võitlema», tahan lihtsalt elada õigusriigis (17) Eesti lühiuudised Valgevene: seda julmust enam ära ei silu – muutus peab tulema (3) VIDEO ⟩ Henning Witte Estonia hukust: see ei olnud õnnetus, see oli massimõrv (3) Korba küla elanikud valutavad südant uue viadukti pärast (2) Valesti pargitud elektritõukerattad ohustavad vaegnägijaid (1) Majandus Tallinki hinnatõus vihastab tööstureid (3) Väino Kaldoja elutöö hind oli üle 50 miljoni Majanduse lühiuudised Mees pettis riigilt miljardeid – siis tuli maksuamet (1) Välismaa Euroopa vajub koroonasohu (3) KOMMENTAAR ⟩ Kolme mere algatus avab Eesti välispoliitikas vana arutelu uue peatüki Entsüklikas näeb paavsti Kadrioru-kõne mõtteid Prantsuse õpetaja tapja soovis Muhamedi eest kättemaksu (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Mis saab õpetajatest? (4) Erik Aru: miks Trump seekord (vist) kaotab (3) Andres Herkel: Hiina uus rahvuspoliitika (3) Gea Kangilaski: mõeldes abielule (2) Nele Peil: mida õppis kaubandus kevadises koroonakriisis Sergei Metlev: tagasi koju, läände (1) Vladimir Juškin: kes tuleb välja Sotši udust? (1) HARIDUS ⟩ Olev Must: Eesti õpilast ei rahulda liiglihtne läbipääs HARIDUS ⟩ Mihkel Kunnus: orjarahvast kasvavad õpihiired (1) HARIDUS ⟩ Toomas Liivamägi: kuiv oivikõpetaja pole parim aineseletaja (1) Kultuur Ülitundlik ja sügavaid hingekeeli puudutav muusika «Antarktika 200» pakkus elamust hakitult «Tärkav.VaskID» esitles verivärsket puhkpillimuusikat 7-tunnine filmielamus: kõik teed viivad eikuhugi Sport Prantsusmaal triumfeerinud Kanepi uuendas Eesti rekordit Rekordnumbreid nihutanud Nurme võtab sihikule järgmisegi Loskutovi tippmargi Tippmarki parandanud Kiibus: võib öelda, et lühikava oli peaaegu ideaalne Spordi lühiuudised Eestist pärit hokimees viskas KHLis värava Kanter soovib Eesti spordisüsteemis juurutada uusi põhimõtteid (1) Tartu Armas Riives: häid terapeute tuleb tikutulega otsida Kiri: kes peaks aitama päikesepoissi? Madis Vasser: Tartu kliimakaval napib ambitsioonikust Nutirakendus tutvustab linna ilukirjanduse kaudu Annelinna tervisekeskuses alustasid vastuvõttu ämmaemandad Tartu lühiuudised MIKS? ⟩ ....pole Vanemuise ja Ülikooli tänava ristis, Vanemuise alumise parkla ääres uuel mustal kahe haruga tänavavalgustuspostil lampe küljes? Ülejäänud postidel on ju lambid. Elu Sõna koguduse tühi koloss muutub mööblipoeks (1) Võitluslikud reketiduellid tõid tartlastele palju medaleid Kaotusega leppinud Bigbank Tartu ootab revanši End mustast august välja võidelnud naine aitab nüüd teisi (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nele Peil: mida õppis kaubandus kevadises koroonakriisis

3 min lugemist
  • Infomüra oli kevadel palju
  • Laovarud on suurenenud
  • Poes käia on turvaline
Nele Peil. FOTO: Johan-Paul Hion

Teise koroonalainega silmitsi seistes on paras hetk teha kokkuvõte, mida on kaubandussektor kevadisest eriolukorrast õppinud ja kuidas minnakse vastu sügisele, kirjutab Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaupmeeste poolt vaadates on viimase poole aasta jooksul toimunud väga palju muutusi. Kaubanduses, aga ka tootmises on praegu kuum teema tarneahelate pikkus ja usaldusväärsus, ehk kui mitu vahendajat on algtootmise ja tarbija vahel. Euroopa Liit tahab suunata toetused ja suunised sellele, et globaalsed tarneahelad tuua tagasi kohalikuks ja lühikeseks. Osaliselt on selle taga hirm, et kriisis võib toidu- või tööstuskauba varustuskindlus ohtu sattuda, teisalt vana hea protektsionism ja kolmandaks keskkonnakaalutlused.

Osad tööstused ja kaubanduseettevõtted lühendavad tõesti tarneahelaid ning selle kõrval nad mitmekesistavad tarnijate nimekirja. Kui aasta alguses osteti näiteks näomaske või pakendeid vaid ühelt Hiina tarnijalt, siis nüüd tellitakse neid paarist erinevast kohast. Nii on kallim ja ebamugavam, aga tunne on kindlam. Kui kriis peaks tõsisemaks minema, on riskid maandatud ja tõenäoliselt kaupadest niisama lihtsalt puudust ei teki.

17.10.2020 20.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto