Maailmamuusika täht peab Eestisse jõudmiseks läbima kadalipu

Stella Chiweshe on mitmel korral üles astunud WOMAD-i festivalil, salvestanud kahel korral legendaarse John Peeli sessiooni ja mänginud korduvalt Peeli raadiosaates BBC 1 kanalil. FOTO: Camille Bokhobza FOTO: Camille Bokhobza

Zimbabwe rahvusvaheliselt tuntumaid ja viljakamaid artiste Stella Chiweshe annab Eesti ainukese kontserdi 20. oktoobril Viljandis pärimusmuusika aidas. Ta on esimene välisartist, keda samas majas tegutseval pärimusmuusika keskusel on õnnestunud sel aastal Eestisse tuua.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Keskuse programmijuht ­Leana Vapper-Dhoore ütles, et ait on tänavu suurt puudust tundnud autentsetest välis­esinejatest ja teiste kultuuride pärimusmuusikute kontsertidest.

«See, et meil õnnestus keset sügist ja hooaega hetketingimustes kohale tuua särav nimi maailmamuusika ringkonnast, on väga suur asi,» toonitas ta. Maailmamuusika tähe Viljandisse jõudmine toob endaga kaasa omajagu sekeldusi. «See eeldas kõigepealt kõnesid kultuuriministeeriumisse ja terviseametisse, et saada täpselt teada, kuidas kõike turvaliselt ja korrektselt teha,» kirjeldas Vapper-Dhoore sündmuste käigu algust.

19.10.2020 21.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto