T, 31.01.2023

Maailmamuusika täht peab Eestisse jõudmiseks läbima kadalipu

Margus Haav
, reporter
Maailmamuusika täht peab Eestisse jõudmiseks läbima kadalipu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Stella Chiweshe on mitmel korral üles astunud WOMAD-i festivalil, salvestanud kahel korral legendaarse John Peeli sessiooni ja mänginud korduvalt Peeli raadiosaates BBC 1 kanalil. FOTO: Camille Bokhobza
Stella Chiweshe on mitmel korral üles astunud WOMAD-i festivalil, salvestanud kahel korral legendaarse John Peeli sessiooni ja mänginud korduvalt Peeli raadiosaates BBC 1 kanalil. FOTO: Camille Bokhobza Foto: Camille Bokhobza

Zimbabwe rahvusvaheliselt tuntumaid ja viljakamaid artiste Stella Chiweshe annab Eesti ainukese kontserdi 20. oktoobril Viljandis pärimusmuusika aidas. Ta on esimene välisartist, keda samas majas tegutseval pärimusmuusika keskusel on õnnestunud sel aastal Eestisse tuua.

Keskuse programmijuht ­Leana Vapper-Dhoore ütles, et ait on tänavu suurt puudust tundnud autentsetest välis­esinejatest ja teiste kultuuride pärimusmuusikute kontsertidest.

«See, et meil õnnestus keset sügist ja hooaega hetketingimustes kohale tuua särav nimi maailmamuusika ringkonnast, on väga suur asi,» toonitas ta. Maailmamuusika tähe Viljandisse jõudmine toob endaga kaasa omajagu sekeldusi. «See eeldas kõigepealt kõnesid kultuuriministeeriumisse ja terviseametisse, et saada täpselt teada, kuidas kõike turvaliselt ja korrektselt teha,» kirjeldas Vapper-Dhoore sündmuste käigu algust.

Märksõnad
Tagasi üles